Bitva o Chandrilu

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Bitva o Chandrilu

Příspěvek od Jordi Linx »

Velitelství sil Nové Republiky:
Před hologramem zobrazujícím planetu Chandrila stál duroský admirál Kir Vantai, jeden z veteránů Civilní války. Pozornost mu věnovala pouze dvojice přítomných důstojníků vyšší hodnosti - admirála Marta a kapitána Biyna.
Pánové, víme, že nám hrozí útok od velkoadmirála Thrawna a proto jsme se rozhodli, že nejlepší strategií bude přechod do útoku. Ať už by nás to stálo pouze zvýšení morálky, než skutečné vítězství. Za mnou můžete vidět planetu Chandrila. V současné době je stále v rukou Impéria, ale místní rebelské buňky jsou připraveny podpořit útok na povrchu.
zahájil výklad nadcházející mise admirál Vantai oběma přítomným. Postavil se tak, aby oba měli dobrý výhled na projekci Chandrily.
Proto jste byli vybráni, aby jste společně vedli útok na tuto planetu. Informace z rozvědky nám prozrazují přítomnost pouze rutinních sil. Přesněji stanice Cardan III, jednoho destruktoru třídy Victory-II, dvou hlídkových křižníků Tartan a osmi plných letech stíhačů TIE. V nedaleké soustavě se nachází ještě jeden destruktor třídy Imperial-I.
začal s vykládáním taktických informací, které měl k dispozici. Pohledem si zkontroloval oba přítomné a napil se ze sklenky vody, kterou měl připravenou na stole.
Vy dva, pánové, povedete útok se silou, která by nepřátelské jednotky měla smést. Je to sice poněkud smíšená flotila a některé lodě jsou staršího data, ale už jenom jejich palebnou silou a počtem by vám to nemělo činit potíže. Vy, kapitáne Biyne povedete letovou skupinu B, zatímco admirál Mart letovou skupinu A. Domluvení vzájemné taktiky nechám již na vás, vše potřebné máte ve svých datapadech, včetně složení flotil. Provázej vás Síla a věřme, že nám toto vítězství pomůže narušit sebedůvěru toho prašivého Imperiála !
pronesl admirál Vantai zadání úkolů a oběma předal datapady s informacemi o jednotkách ve flotile.

Kód: Vybrat vše

Letová skupina A
3 křižníky MC80 Liberty(36) - 1 je vlajková loď Endor Day
2 těžké křižníky třídy Dauntless(12)
1 destruktor třídy Venator(402)
3 fregaty třídy Assault mk 1(24)
2 fregaty třídy Assault mk 2
3 fregaty DP20
3 doprovodné fregaty třídy EF76 Nebulon-B
2 fregaty MC30c
3 korvety CR90
2 korvety třídy Marauder(12)
- informace v závorkách vyznačují počet míst na stíhače - dohromady 630, flotila A má k dispozici následující stíhače:
(216x BTL Y-Wing , 112x B-Wing, 24x H-60 Tempest, 158x T-65 X-Wing, 72x RZ-1 A-Wing, 48x Z-95 Headunter)

Kód: Vybrat vše

Letová skupina B
2 destruktory třídy Providence
2 křižníky MC80 Liberty wingless(36)
1 těžký křižník třídy Dauntless(12)
1 masivní křižník třídy Quasar Fire(50) - vlajková loď Raging Beast
2 fregaty třídy Munificent
4 fregaty třídy Assault mk 1(24)
2 fregaty DP20
3 doprovodné fregaty třídy EF76 Nebulon-B
1 dělová loď třídy Braha'tok
1 korveta CR70
2 korvety CR90
2 korvety třídy Marauder(12)
- informace v závorkách vyznačují počet míst na stíhače - dohromady 254, flotila B má k dispozici následující stíhače:
(24x BTL Y-Wing , 24x B-Wing, 110x T-65 X-Wing, 60x RZ-1 A-Wing, 36x Z-95 Headunter)
-------
Takže flotily máte, jednotlivé stíhače si můžete rozdělit dle svého a učiňte to tak ještě před bitvou. Stejně tak si můžete připravit formace a vzájemně se dohodnout na nějakých strategiích. Až dojde na bitvu, tak za jedno kolo můžete spolu navzájem provést dvě konverzace mezi sebou, strategie bude platná pouze ta poslední (tzn.dva příspěvky každého z vás na jeden můj). Komunikace vašich velitelů mimo příspěvky nebude brána v potaz. Nyní máte možnost na nějaký dotaz na admirála Vantaie - k bitvě se přejde, až oba napíšete, že se vydáváte na svou vlajkovou loď(jednu si vyberte a označte), aby jste vyrazili do bitvy. Snad jsem na nic nezapomněl, když tak se ptejte.
Naposledy upravil(a) Jordi Linx dne 15.1.2011 21:32:31, celkem upraveno 1 x.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Velitelství sil Nové Republiky (kapitán Biyn)

Kapitán Biyn byl jedním z těch důstojníků, kteří se pokud možno zbytečně neptali, co se zadaných úkolů týče.
Teď však udělal vyjímku: "Pane, skutečně se jedná hrozící útok toho velkoadmirála? Tedy, při vší úctě, admirál Mart ani já nemáme s tím Chissem zkušenosti, pokud by mělo dojít k otevřené bitvě. Ovšem pokud máme zaútočit na imperiální stanoviště na Chandrile, počítejte s námi!" mluvil rozrušeně Neimoidian a v očích mu hořel plamen odhodlání.

Lotar Biyn konečně viděl reálnou šanci, jak dokázat, že bude dobrým velitelem republikové flotily a hodlal to svému nadřízenému ukázat v plné parádě: "Za sebe mohu říci, pane, že mi bude ctí se svou vlajkovou lodí Raging Beast stát v čele flotily, která rozdrtí strategický bod Impéria v bitvě o Chandrilu!" a podíval se na admirála Marta, zda i on je téhož mínění a bojovného ducha.
_______________________________
Mou vlajkovou lodí jest křižník třídy Quasar Fire, jmenuje se Raging Beast.
Další náležitosti, mj. rozdělení stihaček, dořeším po domluvě s Funnym a jeho prvním příspěvku... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Velitelství sil Nové republiky:
Pozorně jsem naslouchal každému slovu Kira Vantaie o mém nadcházejícím úkolu, obsazení planety Chandrila, na kterém jsem měl spolupracovat s kapitánem Biynem.
Hned jak admirál domluvil a předal nám datapady se seznamem našich lodí, rychle jsem ho přejel očima. Opravdu různorodá flotila, zřejmě byla poskládána tak rychle jako byl naplánován tento útok.
„Zbytečně moc lodí,“
pronesl jsem v duchu svou poznámku za předpokladu, že Biyn bude velet podobné skupině. Proč by Nová republika tak plýtvala loděmi, když je potřebuje jinde...
„Když dovolíte, pane, měl bych pár otázek. Máme po bitvě podpořit povstání na povrchu?“
vznesl jsem svůj první dotaz směrem k admirálu Vantaiovi.
„Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se v okolí nenachází nějaká fregata CC-7700? Hodila by se nám při zneškodňování Imperiálního hvězdného destruktoru,“
dodal jsem vzápětí a počkal, až mi admirál odpoví.
Na obličej se mi vkradl ironický úsměv.
„Očekává se, že naším útokem upoutáme pozornost velkoadmirála Thrawna? Ještě jsem se s ním nesetkal, ale už se nemůžu dočkat,“
zeptal jsem se na závěr a reagoval tak zároveň na kapitánovi obavy.
Neměl jsem strach ze setkání s Thrawnem jako Biyn...
---------------
Moji vlajkovou lodí je hvězdný křižník typu MC80 Liberty nesoucí jméno Endor Day.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Velitelství sil Nové Republiky:
Admirál Vantai si vyslechl připomínky obou zúčastněných velitelů a chvilku zvažoval svou odpověď, než ji prozradil.
V posledních týdnech a měsících je pravidlem, že se kde objeví velkoadmirál Thrawn, tam zvítězí. Navíc je krize v našich složkách podpořena rozpory, které zapříčinili jistí členové senátu. O Thrawnovi víme pouze to, že je to Imperiální velkoadmirál a na rozdíl od ostatních bojuje více hlavou než silou turbolaserů. Jinak neočekáváme, že by měl být v blízkosti Chandrily, minimálně rozvědka jeho poslední lokaci stanovuje na druhou hranici bitevního pole.
odpověděl admirál Vantai nejprve kapitánu Biynovi, než upřel svou pozornost na admirála Marta.
Co se týká situace po bitvě, ano admirále Marte, podpořte povrch, jak jen to bude možné. Věříme, že by mohli klást minimální odpor, jakmile nebudou mít leteckou podporu, ale pro jistotu máte v lodích rozmístěné 4 regimenty pěchoty s tankovou technikou. V každé flotile dva. Co se týká lodí třídy CC-7700, tak všechny jsou bohužel v aktivní službě u flotil, které se snaží předvídat další útok velkoadmirála a vytáhnout jej z vesmíru dříve a tím jej překvapit. Věřím, že je stejnak nebudete potřebovat - neměla by vás čekat těžká bitva a jde hlavně o morální podporu, kterou potřebujeme.
odpověděl admirál Vantai i na druhý dotaz, kterým vysvětlil situaci ohledně pozemního útoku a možnosti využití fregat CC-7700, kterých chtěl admirál Mart využít spíše pro nějakou techniku s vyvoláním gravitačních studní.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Velitelství sil Nové Republiky

Kapitán Biyn byl evidentně spokojen s tím, co se od admirála dozvěděl. Dokládal to jeho letmý úsměv koutkem úst.

"Máte pro nás ještě nějaké instrukce, pane? Rád bych si před vypuknutím toho mumraje prošel nějaké záznamy o místě bitvy a také chci shlédnout mou flotilu a mé muže. Pochopte, že jako jejich velitel musím znát každého vojáka, pilota, nižšího důstojníka ba dokonce i kuchaře... Naší akci nesmí zhatit nedisciplinovanost posádky ani špatně uvařená večeře!" pronesl sarkasticky kapitán a očekával závěrečné rozkazy.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Velitelství sil Nové republiky:
„A admirál Thrawn se objeví právě tam, kde to rozvědka nejméně očekává,“
řekl jsem si v duchu, když mi admirál Vantai odpovídal na mou otázku ohledně možnosti našeho střetnutí s admirálem Thrawnem, protože spolehlivost informací od rozvědky nebyla v posledních týdnech příliš dobrá.
„Děkuji, admirále, to je vše,“
řekl jsem poté, co mi admirál odpověděl i na mé ostatní otázky a počkal, až admirál ukončí poradu.
„O výsledku bitvy vás budeme informovat, admirále,“
pronesl jsem na závěr a ještě se lehkým úklonem hlavy rozloučil s admirálem Vantaiem. Na chodbě jsem počkal na kapitána Biyna, abych s ním cestou k naším lodím projednal strategii nadcházející bitvy.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Velitelství sil Nové Republiky:
Oba velitelé žádné další speciální otázky neměli, pouze kapitán Biyn se optal na případné nějaké další instrukce, což přimělo admirála k zamyšlení.
Možná jenom doporučení, aby jste se zdrželi přílišných krutostí a podobně, aby neutrpěla pověst Nové Republiky. Chandrila je navíc rodištěm prezidentky Mon Mothmy.
dodal ještě admirál Vantai, přičemž žádné další připomínky neměl a oba velitele tak propustil ze své místnosti, když se však přece jen nad něčím ještě pozastavil.
Ale nedoporučoval bych mluvit s úplně všemi vojáky - přece jenom jich máte opravdu hodně ...
podotknul ještě s úsměvem admirál Vantai, aby poté oba velitelé byli ponecháni napospas svému vlastnímu úsudku.
---------------------
Takže instrukce máte - nyní je na vás, jaké přípravy provedete, jak se domluvíte. Udělím výjimku a můžete střídavě napsat i více příspěvků za sebou při plánování taktiky. Jakmile budete s přípravami hotovi - tak jednoduše zadejte instrukce na své vlajkové lodi k tomu, aby jste vyrazili na bojiště. Jinak, pokud byste chtěli letět dřív na vlastní triko - nebráním se tomu, to záleží na vás :D
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Velitelství sil Nové Republiky

Zdálo se, že admirál Vantai již neměl nic pro své podřízené a ti teď měli šanci na poslední taktické přípravy před samotným bojem.

Kapitán Biyn byl celkem horlivý a nedočkavě zasalutoval, aby mohl odejít ke svým jednotkám. Poté pohledem naznačil svému protějšku, admirálu Martovi, že se nyní sejde se svými nižšími důstojníky, překontroluje stav mužstva a poté bude k dispozici na závěrečnou poradu nejvyšších velitelů.

Velitelství - hangár 911

Flotila byla v plné pohotovosti, piloti připraveni v řadách před svými loděmi a velící důstojníci stáli v čele svých jednotek.

Neimoidianský kapitán procházel před nastoupeným mužstvem a prohlížel si jednotlivé stroje a jejich posádky.
Zastavil se před jednou mladou ženou, která strnule v pozoru hleděla před sebe. Za ní se leskla nablýskaná stihačka B-Wing a její pilotka byla zřejmě velmi hrdá, že má tak skvostný stroj.

Kapitán Biyn se rozhlédl a pak řekl mladé pilotce: "Pokud jsou vaše letecké schopnosti takové, jak vypadá vaše stihačka, vyhrajeme! Pamatujte si však, že nepřítel je mocný a musíme být připraveni bojovat nejen chytře, ale i srdcem..."
"Ano, pane!" zasalutovala žena a neznatelně se pousmála.
"Dobře!" pokýval hlavou Biyn a šel dál.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“