Zpátky do práce - výcvik pro Waltera Thrana (Garth)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Nal Hutta, přístav - dok Z4

Cyd Gallamin se v duchu podivoval nad tím, jak dokážeš v jakémkoliv stavu ze sebe vyloudit i něco inteligentního. Ale popravdě asi čekal víc, neboť se tvářil poněkud nervózně a v závěru Tvého proslovu zakoulel očima...

Nakonec se však připojil, aby strážce definitivně přesvědčil: "Dovolte mi poznamenat, že majitele lodi, pana Kenose Twega znám velice dobře! Má dceru, se kterou jsem měl tu čest se taktéž sblížit..."
Pokud ani tohle nepomůže, majznu ho po hlavě, kreténa! pomyslel si.

Hlídač přivřel obě oči, prohlédnul si vás oba od hlavy až k patě, načež hlesl: "No dobře. Teď tady počkáte, ihned se půjdu informovat, zda mluvíte pravdu! V opačném případě spustím alarm..." varoval vás a odešel od lodi.
Tvůj společník na Tebe vrhl všeříkající pohled, který doprovodil jediným slovem: "Jdeme?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Nal Hutta, přístav - dok Z4

Je to jako dostat po hlavě obvzláště silným obuškem. Vědomí zbavení se počátečních symptomů a vědomí toho, že jsme vymysleli něco kloudného i přes... -- Hlava otřesně bolela a myšlenky se rozbíhaly volným směrem.
Dosáhli jsme toho, že se strážný na chvíli vzdálil, nicméně samotný akt lodního loupežnictví bylo trošku jiné kafe.
Dodal jsem si odvahu a hledal počítačovou konzoli.

Samozřejmě jsme mohli zkusit s lodí prostě uletět a instinkt mi velel právě to.
Jdeme… Pronesl jsem rozhodněji, než jsem se sám cítil. Dokonce jsem se přistihl, že uvažuju o tom vzít nohy na ramena.
No tak, přijít a ukrást loď. Jak těžké to může být?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Nal Hutta, přístav - dok Z4

Dostat se v nestřežené chvilce do nehlídané lodi, aktivovat všechna předletová opatření a kontroly v rekordním čase a vzlétnout, aniž by člověk dal záminku k všeobecnému alarmu - to vše se vám povedlo na jedničku. Avšak zřejmě s menší chybičkou, která se přes to všechno vloudila: Hlídač věděl, kdo ukradl loď!

Tohle vám ale byla celkem fuk, hlavní bylo, že jste opouštěli přístav na Nal Huttě a mohli se vydat pryč od nebezpečí, které vás tam mohlo stihnout.

Nal Hutta, orbita planety

Byli jste na útěku, to bylo teď už jisté, avšak dobré náladě vám to zřejmě neubralo - jinak si totiž nelze vysvětlit to, že v záchvatu utajení zničil Cyd Gallamin po odletu projistotu vysílačku, kdyby náhodou napadlo ty dole kontaktovat vás...
"Jaké jsou další plány, pane Thrane?" zeptal se ledybale Gallamin, protože prvotní euforie byla vystřídána obavami o vaše další osudy.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Nal Hutta - orbita planety

Všechno je relativní, nic není jednoduché, ukradli jsme loď a já mám absťák!

Nevím jestli to byla moje povaha nebo prostě jen přirozený instinkt, ale něco se mi na celé věci nezdálo. Opilecké symptomy pomalu odeznívaly a nastupovala chladná logika.

Do čeho se přesně otec namočil? Zeptal jsem se Gallamina přímo.

Jestli jsou naši pronásledovatelé aspoň trochu inteligentní, posychrují únikové cesty od Endoru po Tatooine. Jistě nějakou dobu se nám bude dařit utíkat, ale pokud mi neřeknete všechno co víte, značně tím tu dobu snižujete.

Začal jsem se vrtat v navigačním počítači a hledal „nejmenší zlo“
Ylesia, Bothawui, Ossus... Přemýšlel jsem a v počítači hledal stav paliva.
Olderon, Rakaa, Bakura… Vězení…?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Nal Hutta - orbita planety

Gallamin se na Tebe zadíval, jako by Tě chtěl propálit očima, ale přitom chladně poznamenal: "Pokud máte na mysli otce té sličné Zeltronky, co mu patří tahle kocábka, pak věru nevím. Může se pohybovat na tenkém ledě zákona, může pašovat, padělat, nelegálně nakupovat a stejným způsobem prodávat a ..." nedokončil nesmyslné plkání, neboť se setkal s velmi nepříjemným pohledem.
"... a pokud myslíte Vašeho otce... ach, tušil jsem to...dobře, řeknu vše, co vím!" nezakrýval neochotu mluvit.

Zatímco si hrál s navikompem, pomalu odkrýval tajemství potíží Tvého otce: "Sloužil jsem s ním na jednom tajném místě, v tajné organizaci... asi mě máte za blázna, ale skutečně šlo ve všech směrech o dokonalé utajení a naši velitelé asi věděli proč! Jde o to, že důstojník Kevin Thran se dostal k informacím, které neměl nikdy spatřit!"
Provinilý Gallaminův oblyčej se změnil ve chvíli, kdy si uvědomil, že své emoce neumí dokonale skrýt, když jsi se na něj podíval: "Ne, to ne! Já jsem se do toho s ním nenamočil, jen jsem ho varoval, že se dostane do průseru, když nebude opatrný... A on rozhodně nebyl!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

V hyperprostoru

Ten se nám nějak rozjel...
Popravdě jsem čekal podobnou reakci, ovšem nečekal jsem ji tak intenzivní. Nechávám Gallamina chvilku vychladnout a zadávám koordinace Bakury.
Čemu se divím? Ať se tehdy stalo cokoliv muselo být hrozně traumatizující. Přeřazení na světelnou rychlost mě přimáčklo ještě více do křesla.

Snad tam budeme v bezpečí, alespoň na chvíli...

Poté co se přehnala první vlna nevolnosti, jsem se natočil ke svému společníkovi: Příteli, ať se tehdy stalo cokoliv, jste moje jediné vodítko z této prekérní situace. Svoji duši hrdého muže jsem zaprodal poté, co jsem se osobně rozloučil s Impériem. Hledal jsem smysl v prášcích a postpubertálních výstřelcích. Díky tomu jsem přišel o přítele. Neexistuje útěcha taková, která by utišila bolest permanentně, ale vždy existuje možnost bolest přetavit v něco užitečného. Nebudu vás soudit, nebudu vám nic vyčítat. V danou chvíli jste udělal vše co jste mohl…

Bylo zvláštní ty slova slyšet od sebe sama. Dovedl jsem si představit jak se asi Cyd cítí a co hůř? Dovedl jsem si to představit hodně DOBŘE.

Wyde…

…Svou odměnu získal. A co mám hergot já?!

…Ale teď potřebuju, abyste mi řekl cokoliv s čím můžeme pracovat! Nechám staříka chvíli vydechnout a až se trochu uklidní tak pokračuju:

Z toho co jste mi doposud řekl jsem pochopil, že mají pobočky všude že? Kde leží zastoupení na Bakuře? Položím přímou otázku.
Nežádám vás, já vás prosím! Když nedokážeme ani jeden bojovat s minulostí tak bojujme aspoň pro teď…
Těžko říct kolik jsem toho o sobě odhalil, či ne a bylo mi to i vcelku jedno.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

V hyperprostoru

Gallamin jen na moment zaváhal, ale po chvilce rozhodně kývnul hlavou a pronesl: "Máte recht, příteli! Minulost je děvka - ať žije přítomnost!"
Svá slova podpořil ránou pěstí do řídícího pultu před sebou, až jsi se lekl, aby něco nezničil...

Ale Tvůj společník byl nyní odhodlanější, než když za Tebou přiletěl na Nal Huttu.
"Na Bakuře je třeba mít se na pozoru, zdejší obyvatelé jsou nedůvěřiví a nemají rádi, když se někdo šťourá příliš hluboko v jejich soukromí. Řeknu vám, kde se nachází tajná základna, ale vy mi teď naoplátku vyložte, co máte v plánu?" dychtivě se zeptal Cyd Gallamin a doslova na Tobě visel pohledem.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

V hyperprostoru

Dovolil jsem si mírný úsměv. Stařík zřejmě své rozhodnutí myslel se vší vážností a počestností.

A to je dobře…

Vstal jsem a opřel se rukou o navigační panel stojící pár kroků ode mne.
Zažil jste někdy beznaděj Cyde? Je to vlastně ironie vždyť jste teď jednu přestál… Tak trochu proti své vůli se usměji na tu kovovou věc.

Nehodnotí…

Neobviňuje…

Mlčí…


Jako dítě jsem dělal hrozné věci. Kradl, fetoval, na co si jen vzpomenete. Rodiče ze mne nebyli dvakrát nadšení. Když jsem se po jedné z „akcí“ vrátil domů, našel jsem náš byt v troskách. V kuchyni jsem našel ležet matku. Ležela vcelku poklidně vedle stolu. Asi se nadýchala zplodin, či co. Čekal jsem, že bude mít strhaný výraz cokoliv, ale vypadala smířeně. Než se to tam začalo hemžit lidmi a Impíky, našel jsem ve ventilačce malé udělátko. Později jsem zjistil, že šlo o kousek rozbušky. Dalšími detaily vás zatěžovat nebudu… Konečně jsem se cítil natolik silný, abych pohlédl na starého muže

…Nejvtipnější na tom je, že ani po dvaceti letech není na trhu. Co to znamená?! Pohlédnu Gallaminovi zpříma do očí.
Chci vytopit krysáky a pěkně systematicky. Jo, tohle mám v plánu. Kousek po kousku a Bakura je začátek…
V duchu se modlím, abych byl z poloviny tak rozhodný jak vypadám…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

V hyperprostoru

Vypadalo to, že Gallamin na Tobě visí pohledem, hltá každé Tvé slovo a v hlavě se mu rodí bláznivé a nebezpečné myšlenky zároveň.
Nicméně když jsi skončil svůj monolog, zpříma na Tebe pohledl a odvětil: "Nebudu se Vás ptát, jakou bolest cítíte po těch letech nenávisti k těm bezcitným ničemům. Vidím vša, že oba chceme smrt těch samých lidí... Jdu do toho s Vámi, ať už chcete nebo ne!" řekl rozhodně.

Nyní bylo na čase rozebrat s Tvým společníkem nějaké poznatky a plány, přičemž on dodal své znalosti povrchu Bakury a od tebe čekal tu praktičtější část...

Systémy hlásily, že se co nevidět vynoříte v systému Bakura a pokud jste nechtěli být překvapeni leteckými pořádkovými silami, museli jste vymyslet prvotní komunikaci se základnou na planetě.
"... což znamená, že nejlepší bude se vydávat za transportní loď, nebo obchodníky. Nic lepšího mě nenapadá, Vás snad ano?" mířila na tebe jedna z posledních otázek.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

V hyperprostoru

Smrt...?

Chvíli jsem to slovo převaloval v ústech. Znělo to tak neuvěřitelně plytce a přesto reálně.

Systém sám o sobě se opírá o dobré základy, ale jeho řízení je samo o sobě špatné. Nemám zapotřebí stát se tím, před čím deset let utíkám. Chci jen určitý druh satisfakce za to vše čím jsem prošel.... Nemáte bonbón? Instinktivně jsem sáhl do kapsy.

...Sakra...

Souhlasím... Zodpověděl jsem otázku ohledně přestrojení a vytáhl z kapsy onu zázračnou kartu a podal ji Gallaminovi.
Tuhle kartu použijete k pronájmu skladových prostor. Banky kontrolují malé transakce v půlročním intervalu. Do té doby snad budeme schopni dluh splatit. Počítejte samozřejmě s jídlem a přikrývkami. Ušklíbnu se a věnuji jeden ze svých úsměvů.

Kdybych si chtěl něco zjistit o jejich současných operacích, kde bych měl začít? Bylo mi srdečně jedno jak se Cyd tváří, jenom když to prospěje věci.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Před skokem z hyperprostoru...

"Pokud vím, tak významná část činností organizace je situována do nějaké základny, či stanice. Možná zde probíhá nějaká průmyslová výroba, o tom ale nemám příliš jasné zprávy. Určitě bude hlídána, bezpečnostní systémy Bakuřané ovládají na výbornou. Ale nějak už se tam dostaneme..." přemítal Gallamin, přestože neměl příliš jasnou představu o tom, zda jeho plán má šanci na úspěch alespoň ze 75%.

Možná i proto byl rád, že jsi tu s ním, neboť sám razil pořekadlo "víc hlav, víc rozumu" - ovšem někdy si jej upravoval do podoby "více hlav vymyslí více hloupostí" ...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Před skokem...

Celkem jasné, stručné a výstižné. Tak výstižné jak jen daná situace může být.
Pokud jsou tak dobří jak tvrdíte budou mít své lidi všude. Což znamená, že nepodniknou nic coby vyvolalo paniku dokud nezjistí náš skutečný záměr... Přemítám a matně jsi uvědomuji, že mluvím nahlas.

Důležité je vždy začít od píky...

Když řeknu chudinská čtvrť, který obchod vás napadne jako první? Zeptám se Gallamina, a když se zatváří poněkud nechápavě doplním: Vy máte za úkol zajistit útočiště, zatímco já zjistím informace. Sejdeme se za čtyři hodiny v Centru. Dohodnuto?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Skok z hyperprostoru - nad Bakurou

Rozmazané světelné čáry se najednou zase jevily jako hvězdy a to znamenalo jediné - byli jste u cíle vaší cesty, či spíše útěku...?

Nicméně jste už neměli čas dojednat další podorbnosti, neboť velmi brzy jste se dostali na dosah vzdušné letecké kontroly v atmosféře planety. Ta vás ihned zaregistrovala a ve vysílačce se ozval postarší, ochraptělý a především nerudný hlas: "Tady stanice 425 v Gesco City, ohlašte váš identifikační kód a účel cesty!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Přílet - kontrola

Už je to tady, už je to tady!

V hlavě mi rezonoval onen pokřik, který by za normálních okolností překryl realitu. Ovšem to by realita nesměla být jedinou vstupenkou k našemu přežití.
Zdravím vás tady, obchodníci s pohonými hmotami. Přišli jsme dojednat obchodní plány ohledně koupi pozemků... Identifikační číslo je: 46579.

A v tu chvíli jsem zmlkl a čekal na ortel...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Přílet - kontrola

Ve vysílačce to zašumělo, zřejmě chvíli trvala identifikace dle vámi zadaného kódu. Nicméně nakonec se zadařilo, alespoň zdánlivě...
"Povolení pro přistání uděleno, pokračujte dle zaslaných souřadnic na dokovací plošinu X-F2, kde budete podrobeni přístavní kontrole. Konec!" řekl strohý hlas a komunikace byla pro tuto chvíli u konce.

"No, zdá se, že nám to aspoň prozatím vychází... Teď ještě projít tou zatracenou kontrolou!" poznamenal ne zrovna nadšeně Gallamin. I jemu bylo totiž jasné, že partizánština není jeho silnou stránkou.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“