Belasting

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Pokračovat v této MPMce?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
1
100%
 
Celkem hlasů: 1

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Belasting

Příspěvek od Marinho »

Coruscant, Chrám, hangár (Ilsyavianiviethalla Sipartaki, (Gwelden Hiuweng), Aerys)

Mistr Dumach ignoroval, nebo spíše ani nezaregistroval váš odlišný smysl pro humor a trpělivě poslouchal váš rozhovor.
Co se týče prostředí, nevíme o žádném důvodu, proč by Ferrago měl opouštět Émeraude, takže předpokládám, že celá mise proběhne v městské zástavbě. Džungle okolo je téměř neprostupná, krom oblastí dolů. Svou přípravu před odletem soustřeďte hlavně na vytvoření nových identit, rozvědka a informátoři se vám budou snažit vyjít maximálně vstříc. Co se týče vybavení, máte volný výběr.

Mistr chvíli čekal, zda máte nějaké připomínky, poté se zvedl a zeptal se.
Jestli nemáte další dotazy, můžete se začít připravovat. Nechť vás provází Síla.

Elpizies, nákladní loď (Yann L'oqi)

Cesta z Devaronu trvala již několik dní. V bedně, kde jsi byl ukryt ale cesta trvala mnohem déle, než ti ukazoval tvůj chronometr. Jídlo, které sis vzal s sebou ti pomalu docházelo, poslední tři dny jsi jedl jen sušenou stravu. Také vody ti již moc nezbývalo. Čas se dal zabíjet jen spánkem, ze kterého tě občas vyrušilo zatřesení lodi v hyperprostoru nebo během nakládání a vykládání beden. Nyní loď opět přistála na některé planetě a slyšel jsi, jak celá posádka vystoupila. Několik minut bylo ticho, než jsi slyšel přicházející kroky. Postavy pomalu procházely místností. Když se kroky zastavily jen pár centimetrů od tebe, slyšel jsi hlas, který nepatřil nikomu z posádky. To ses již stačil naučit rozpoznávat.

Tato bedna nemá žádné označení. Co je v ní?
Zeptal se hrubý a nesmlouvavý hlas. Aniž by čekal na odpověď, do víka se zabořilo páčidlo a se zaskřípěním se otevřelo. Prudké světlo tě na chvíli oslnilo a než se oči přizpůsobily, chytly tě čtyři silné ruce a vytáhly tě z bedny. Na zátylku jsi ucítil přiloženou pistoli. Spoutali tě za zády a vytáhli z lodi ven. Venku již byl podvečer a v doku skoro nikdo nebyl. Všiml sis jen rodiana s devaronianem, kteří se o něčem dohadovali u vyložených beden. Tam se nezastavili a pokračovali s tebou až do malé kukani, kde tě hodili na židli a dalším párem pout tě k ní přivázali.

Co s ním máme udělat?
Zeptal se jeden z vojáků velitele. Ten se u stolu napil nějakého drinku a pak přišel k tobě. Chytil tě za rohy a donutil tě zvednout obličej k jeho.

Co mám s tebou udělat kryso? Mám tě nechat běhat po ulici, krást a zabíjet, nebo ti mám podříznout krk? Máš nějakou chytrou odpověď?
Zeptal se velitel a poté ti hlavu pustil a šel si opět sednout.


Elpizies, kancelář plukovníka Unrell(Wyatt Trocano)

Po komplimentu se na tebe příjemně usmála, ale s odpovědí si dávala načas, proto jsi měl dostatek času si ji prohlédnout v Síle. První, co jsi vycítil, byla únava, starosti, napětí a rozhořčení, ale i vnitřní sílu a rozhodnost, která prozrazovala, že její přísný vzhled není jen slupka, za kterou se schová slabá dušička, ale že se pod ní skrývá silná osobnost.
Konečně promluvila, hlasem pevným, melodickým a příjemným.
„Potěšení na mé straně, lorde Therione, doufám, že vám nikdo nedělal problémy. Zvlášť ne někdo, za koho zodpovídám, pak by se musel zodpovídat mě. Považujte se na této planetě za mého hosta.“
Malinko se uvolnila a opřela se do křesla, ale napětí z ní nezmizelo.
„A co se týče mobilizace Elpizies, obávám se, že ta tu nehrozí – pakliže za mobilizaci nepovažujete hodiny příprav na věčná politická jednání, další hodiny bezpředmětného tlachání s politiky v kuloárech a snahu alespoň částečně prolomit ten místní izolacionismus. Být to jen na mně, už by tu přistála invazní vojska… ale ta jsou, jak víme, třeba jinde.“
Během řeči se v myšlenkách vzdálí, jako kdyby mluvila spíš k sobě než k tobě. Také pohledem přestane sledovat tebe, ale zakouká se z okna, které má po své pravé ruce. Najednou se však zase napřímí a s novou energií na tebe znovu pohlédne, z tváře zmizí unavené zamyšlení a objeví se v něm zas ten rázný, vojensky přísný pohled.
„Omlouvám se, nic z toho vás jistě nezajímá, nechala jsem se unést. Jen jsem zkrátka, když jsem se rozhodla pro kariéru v armádě, nečekala, že se veškerou náplní mé práce stane politika a papírování, když je celá galaxie ve válce.“
Usměje se s pobavením, aby odlehčila situaci, ale poznáš, že je to úsměv do velké míry hraný.
„Ale jak říkám, tímhle vás nemůžu zatěžovat. Takže, jestli to není tajemství, co vás sem na konec galaxie, skutečně přivedlo? A máte zde nějaké plány?“
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Belasting

Příspěvek od East.Wood »

Elpizies - doky (Yann L'oqi)

Jen velice nerad jsem opouštěl domovský svět tak spěšně a utajeně. Ale okolnosti tomu tak chtěly...

Celou cestu vesmírem mnou zmítaly pochybnosti, jestli jsem učinil správný krok. Zanechat rodinu napospas osudu a sám jít hledat práci kamsi do neznáma. Nerozum? Holé šílenství? Nebo šance začít nový život, vydělat jmění a vrátit se domů jako hrdina? Kdoví...

Čas ubíhal a mně se už začalo zdát, že jsem v jedné z přepravovaných beden až příliš dlouho. Jako bych měl nějaký zvláštní pocit, že moje cesta bude mít brzký konec... zajímalo by mě, kde teď jsem... napadlo mě, když jsem si byl jist, že přistáváme.

Na úvahy ale nebyl čas. Několika postavami v přístavišti jsem byl surově spoután a dovlečen někam, kde se asi běžně zadržovali pašeráci nebo černí pasažéři.

Výslech započal... ani jsem zpočátku nevěděl, kdo jsou ti, co mě chytili. Uniformy mohly stejně dobře označovat vojáky, jako zaměstnance přístavního doku. Jisté alespoň bylo, že mě patrně zadrželi jako černého pasažéra a otázkou bylo, jak se na této planetě zachází s touhle sortou zločinců.
Věděl jsem jedno - nesmím prozradit, kdo ve skutečnosti jsem a co mě sem přivedlo!

"Noo, asi mi to nebudete věřit důstojníku, ale cestou na lodi mě někdo přepadl a hodil do bedny. Samozřejmě mi ukradl i peníze a doklady! Měli byste ty gaunery okamžitě najít a zastřelit!!" začal jsem naoko vykládat historku, ale byl jsem si jistý, že jí moc věřit nebudou. Moje herecké schopnosti byly totiž slabší, proto jsem trochu kápl božskou: "Oukej, oukej! Hledám práci, proto jsem vlastně tady..." řekl jsem rezignovaně a čekal na odpověď.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, hangár (Gwelden Hiuweng)

„Lovci odměn?“ zopakoval jsem nahlas zahloubaně k verzi mistra Terala a přitom se ji snažil co nejrychleji zvážit. Byla pravda, že lovci odměn většinou umí poměrně dobře létat a že ovládají různé zbraně, či bojové techniky a že i lovec odměn by částečně zakryl větší část mých skutečných technických znalostí a snad i některých dovedností. Můj původní nápad byl pravda trochu jiný, ale klidně se mohl dát nějakým jsem si způsobem upravit. Vzpomněl jsem si totiž na skutenčnou osobu, která se mi zdála ideální pro vytvoření mé falešné identity. Na mysli mi vytanul příběh jednoho z letců se kterým jsem se měl tu čest víc jak jednou potkat, přesto, že nesloužil bezprostředně po mém boku Ten mladík Shedan Dryson, mi byl svým způsobem podobný, co se týkalo vzhledu i vlastností, až na to, že se nedokázal krotit, často porušoval rozkazy a měl proto u nás nadřízených celkem problém. Ale ze subordinace si taky velkou hlavu nedělal. Co se mu nedalo upřít, bylo, že když chtěl, nebyl vůbec špatný pilot a uměl dost věcí, které s tím souviseli, jako základy pokročilé mechaniky a počítačů. Jednoho dne se prostě nevrátil. Doplatil přesně na to, na co ho jeho přátelé opakovaně upozorňovali. Nespolupracoval příliš s ostatními, podlehl přesile a za ostatní to taky schytal. Jeho okolí to samozřejmě bylo známo. O tom, že jeho stroj s velkou pravděpodobností skončil v plamenech byli jen malé pochyby, v uzavřených kruzích se to poměrně rychle rozkřiklo, ale veřejně roztrubováno do celé galaxie to tedy určitě nebylo. Kdo ví na jakou dráhu by ho jeho osud přivedl, kdyby mu místo usmažení za živa přerostly jeho problémy přes hlavu a on dezertoval. Nu pak by se snad mohl stát i lovcem odměn, pašerákem, nebo něčím podobným. Ale rozhodně to nebude potřeba za každou cenu. Lovec odměn, nebo dezertér…. oba mají mít vroubek, plni podobný účel a oba se potřebují chvíli schovat za větrem.
Zavrtěl jsem hlavou, v odpověď na otázku mistra Dumacha ohledně dalších dotazů, a rychle jsme přemýšlel dál. Zapátral jsem v hlavě, co o Shedanovi ještě vím, ale poměrně jsem tápal. Měl jsem jakousi potuchu, že k nám přišel odněkud z vnitřního okraje galaxie, ale odkud přesně jsem neměl vlané potuchy. Snad Aphran IV? Ne to asi ne. Denon? To spíš. Tím moje informační zdroje podstatě končily, ale stejně to bylo lepší, než pouze vařit z vody. Kompletní informace stejně jen tak někdo nemá a pokud by je chtěl mít musel by znát Shedana osobně a k tomu ještě osudy jeho letky. Až se mě někdo na něco zeptá, budu mít k dispozici základ na kterém budu moci dále stavět. Stejně tak jsem přistupoval i k informacím, jenž jsem hledal v archivu archivu. Udělal jsem si hrubou představu o tom, co mám očekávat, ale spousta věcí se mohla změnit a vypadat úplně jinak. V takovém případě se dle toho stejně budu muset zachovat, třebas v případě, že budeme mít pod nohama hodně horkou půdu. Nakonec jsem zvažoval, zda li se mám vrátit do archivu pro nějaké další informace, moc se mi však nechtělo a potom jsem nevěděl, zda s tím budou ostatní souhlasit.
„Samozřejmě by to bylo možné…“ odpověděl jsem konečně po krátkém okamžiku ticha přímo mistru Teralovi, „Já jsem ale měl na mysli spíše dezertéra, i když třeba neměl jinou možnost než se přidat k lovcům odměn. Napadlo mě něco, co by se mi docela hodilo do krámu. Nebudete-li mít nic proti tomu, můžu vám sdělit podrobnosti a neměl by být problém domyslet zbytek. A také si budu muset ještě zaskočit pro pár drobností.“
Naposledy upravil(a) Merthor dne 28.4.2013 13:00:19, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Belasting

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi (Aerys)

...jeden předpokládal a přehlédl Hutta, dodám v duchu na adresu Dumachových - pravděpodobně "made by RIS" - teorií. Komentář si nechám pro sebe. Status prioritní mise vše jen usnadňuje a z vize poměrně šílené improvizace, s níž jsem se začínal smiřovat, se vyklubala akce se solidním zázemím. Jen idiot by si stěžoval.
Přelétnu pohledem oba další účastníky výletu.
"Dobře, když máme veškerou podporu, můžeme si dovolit udělat ta inkognita opravdu důkladně."
Pravděpodobně mě čeká Thallin nepříliš nadšený pohled, protože opravdu důkladná inkognita jsou něco, od čeho si většina Jediů radši drží ruce dál. Z důvodů zcela pochopitelných, většinou nejsou právě dvakrát... sympatická.
"Stručně shrnu, jaká alias potřebujeme - někoho, kdo může volně cestovat po vlastní ose, kdo nebude vzbuzovat přehnanou pozornost, kdo se bude moci na planetě pohyboval po obskurních dírách, aniž by to působilo divně, kdo bude moci vypadnout víceméně podle vlastního uvážení. Ideálně někoho schopného zacházet se zbraněmi, pro případ, že by věci šly hodně špatně, a každopádně někoho, kdo nechce, aby se kolem něj vytvářel zbytečný rozruch. Přitom osobně bych se přimlouval za dvojí krytí - kdy jedno, místním a tamní vládě neškodné, alias používá ze zcela soukromých a docela dobrých důvodů vlastní alias, které je výrazně neškodnější. Podle všeho mají na Elpiziesu poměrně efektivní vlastní tajnou službu, ale nepředpokládám, že by měla potřebu se hrabat ve více než dvou vrstvách, zejména pokud by ta skrývaná byla udělaná o poznání důkladněji než ta svrchní.
Pokud mohu mluvit za sebe, nerad bych používal skutečně existující alias, ale tohle je moje soukromá preference daná špatnou zkušeností. Každopádně... Co vám v rámci tohoto nastavení přijde jako ideální volba a ideální postup?"

Očekávám především Thalliny reakce, přece jen, otázka padla především kvůli výchově padawanky, ale na Gweldenovy jsem upřímně zvědavý.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, chrám Jediů, hangár (Gweleden Hiuweng)

U milosrdenství temné strany…… ulevil jsem si v duchu asi v polovině poněkud delšího proslovu mistra Terala a trochu se zavrtěl. Vypadá to, že se nám mozek začne vařit dřív, než vůbec dorazíme na Elpizies. Že nebudou hledat ve více vrstvách a to všechno to jsou spekulace hodné například nějakého vykutáleného senátora. Až se spojíme s Ferragem, kterému krytí prasklo, bude možná daleko víc potřeba to co známe a umíme doopravdy, než se snažit chytit elektrony mezi prsty. Na druhou stranu, pokud je to zkušenost související s Teralovým zaměřením……., je pravda, že se zkušenosti ostatních mistrů nevyplácí podceňovat tím způsobem, že by se vůbec nebraly v potaz. Určitě bych našel téma ve kterém by se nemuseli orientovat zase ti dva na takové úrovni jako já.
„Když myslíte mistře Terale……“ navázal jsem další část rozhovoru, když onen skončil svůj proslov. „Podle, mě by se z toho dalo slušně vyjít. Ostatně ten pilot, kterého jsme měl na mysli by v případě dezerce určitě o sobě taky pravé údaje neuváděl. Beru to jako inspirační zdroj, protože podobné krytí by pro mě, pochopitelně až na ovládání síly bylo téměř stoprocentní. Co se týče detailů, ty se dají změnit téměř kdykoliv. A dvojí krytí …… To jsem ještě popravdě nepoužil….., ….. takže si od vás zřejmě budu muset nechat poradit……“
Konec poslední věty jsem poněkud useknul. Ve vzduchu byla cítit nevyřčená slova. Pobavila mě představa, že by toho mistr Teral mohl využít a poučit mě jako padawana. To mě přimělo, abych i záměřil krátce pozornost k Teralově padawance. Kdybych se vrátil zpět do jejích let, šla by mi z toho rozhovoru hlava kolem a zřejmě bych ty učené odbornosti nevydržel poslouchat, aniž bych rozhovor přerušil. Většinou jsem býval spíš k činům i když teď jsem si samozřejmě uvědomoval, že je ten rozhovor poměrně dost důležitý.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Belasting

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi (Aerys Teral)

„Takže ti riziko přijde akceptovatelné,“ přikývnu. Tohle mi bude muset stačit.
V hlavě zavířily vzpomínky na Belkadan. Tehdy jsem riziko za akceptovatelné považoval taky. A náhoda byla svině a ukázalo se, že vzor alias vedl mnohem zajímavější život, než mi kdy připadalo možné. Pokud by se něco mělo zvrtnout, udělám vše pro to, abych dostal Gwelldena a Thallu z planety živé. Ideálně v jednom kuse.
„Ptám se hlavně proto, aby bylo jednodušší dát do kupy stmelovací historii a abych vám přizpůsobil svoje inkognito. Beru to tak, že máš toho svého dezertéra. Thallo?“

Připadám si trochu jako na tenkém ledě. Nejradši bych vše vymyslel a prokombinoval tak, abych měl vnitřní pocit stoprocentní jistoty. Ale Gweldena neznám, nevím, co mu za roli sedne a je rozumnější se v tom spolehnout na jeho vlastní úsudek. A pokud jde o Thallu... pokud jde o Thallu, chci vidět její představu a schopnost se rozhodnout a zaujmout stanovisko. Zároveň doufám, že se nějak víc vyjádří k mé koncepci – ať už souhlasně, nebo ji zpochybní.
Přece jenom, jednou podobné věci bude muset dělat sama před mnohem nebezpečnějšími podniky.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Lance Skywalker »

Elpizies (Rackthar Amorth)

Zapol som vysielačku a zmeneným hlasom cez masku som povedal:
"Poručík Bregor Hossen, republiková kontrarozviedka, identifikačný kód 015586D, tajná misia typu A s poverením Senátu" povedal som a pripravil sa na vrelé uvítanie.
Poslúchol som príkaz a pristál som na planéte v doku, ktorý mi bol určený. Vystúpil som pokojne z lode a rozhliadol sa okolo seba.
Uvítací výbor na mieste... hmm privítanie ako sa patrí, pomyslel som si, keď na mňa namierili zbrane.
"To si nemyslím" oponoval som mužovi a skôr, než sa na mňa stihli prekvapene pozrieť, odhodila ich silná vlna Sily, vychádzajúca z mojej dlane. Oba meče mi okamžite skočili a do rúk a s hlasitým bzukotom sa zapli. Kým sa stihli dvaja muži najviac napravo spamätať z nárazu, bol som už pri nich a vychutnal som si pocit, keď moje meče prešli ich telami ako nôž maslom. Následne som sa zameral na iného muža, vypol som jeden meč a rukou namieril na toho muža. Sila ho okamžite za krk zdvihla zo zeme a v momente, keď vo vzduchu zomrel na udusenie, jeho telo sa vymrštilo a zasiahlo iného z mužov - teraz by mal zostať už iba ich veliteľ. Pomalým krokom som prechádzal k nemu. Mečmi v spustených rukách som pritom zanechával na zemi široké brázdy rozpálenej ocele a vychutnával som si jeho strach - emóciu, ktorá mi dávala silu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Belasting

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi: (Ilsyavianiviethalla Sipartaki)
Když se do vzájemného hovoru pustili dva rytíři Jedi, tak padawan musel vždy ukročit stranou a trpělivě vyčkávat, až na něj dojde řada. Proto jsem i odložila svůj dotaz a poznámky na později a soustředila se na probíhající rozhovor. Ne každý padawan se totiž věnoval rozhovoru mistrů a snažil se podchytit ony jemné nuance v pozadí, které tam probíhaly. Pro mě to prostě nebyl jenom rozhovor dvou starších Jedi, ale dvou osob, které se spolu nikdy neviděly a budou muset spolupracovat na dle všeho dost důležité misi. Což znamenalo, že jsem se z toho mohla nějakým způsobem poučit.
Důležitost mise je dána úměrou k počtu Jediů, kteří se jí zúčastní, pokud nejde o nouzovku, kdy nejsou k dispozici odpovídající osoby ...
shrnula jsem si jedno z poučení, které jsem nejspíš pochytila od Aeryse, ale v záplavě materiálů ke studiu je časem už těžké pamatovat si autory některých rčení. Podstatný byl stejně jejich význam.

Fakt, že Hiu nikdy nepoužil dvojité krytí byla poněkud překvapivá.
Co sakra absolvoval za mise, že to nepotřeboval?
zamyslela jsem se a vybavila si lekci, kdy jsme si s mistrem vzájemně vymýšleli lepší krytí. Tehdy jsem byla neskutečně obelstěna, když moje čtverné krytí bylo poraženo jeho jednoduchým a to v podstatě jen proto, že jsem nebyla ochotná akceptovat to jako finální verzi a přišlo mi to až moc jednoduché.
Každopádně fakt, že hlavní slovo nakonec měl očividně Aerys, bylo pozitivní zjištění a naplnilo mě to do jisté míry klidem. Ano, do jisté míry, protože ...
Dvojité krytí při podobném typu mise beru jako samozřejmost, ale pořád se mi nelíbí fakt, že musíme být lovci odměn. Pokud je ta planeta opravdu tak uzavření od ostatních, jak se říká, tak budeme jako lovci budit až moc pozornosti a to i, když použijeme krytí na identitu lovců odměn. Pokud na tom však trváte, tak alespoň nechci hrát roli nápomocné lovkyně, ale třeba vaší otrokyně nebo případně společnice. Případně si mě můžete z nějakého důvodu vydržovat a je pak relativně jedno, jestli jako schopnou techničku, kde vy sám v něčem podobném budete strádat a tak podobně. V takovéhle variantě by se nabízel scénář dvou lovců chlapů partnerů se služtičkou. Nicméně za podobné situace bude nesmírně důležité mít i vhodný cíl a nějaký podklad, že by se opravdu mohl nacházet na Elpiziedes, což vidím jako mnohem složitější, než si usmyslet kvalitní dvojité krytí. Zvlášť pokud mají opravdu schopnou rozvědku a monitorují si přílety a odlety, což, přiznejme si, není vlastně až tak těžké. Zvlášť u několika uzavřených měst,
odpověděla jsem a jasně naznačila možnosti při současných plánech svého mistra. Zároveň jsem přemýšlela nad jiným vhodnějším inkognitem a další varianty nebyly příliš povzbudivé. Už proto, že u obchodníků by dvojité krytí působilo spíše problém, ledaže bychom plánovali něco jako průmyslovou špionáž.
Nemluvě o tom, že lovci jsou profláklí, každopádně ...
zastavila jsem a nadechla:
.. mohli bychom se tam vydat nějaký potulní cestovatelé, což by bylo relativně chabé krytí pro zástupce nějaké nejspíše neutrální nebo huttské společnosti, která by zde zkoumala možnost po rozvoji trhu. U potulných cestovatelů by nebyl problém s tím, že bychom byli ozbrojeni, byť bychom se museli snažit, aby naše blastery vypadaly jako svátečních střelců, v čemž ve svém případě nevidím problém. Ale hlavně by to dost dobře odůvodňovalo to, že bychom nejspíš slídili někde okolo a je nás i více. V takovém případě bych já sloužila jako zástěrka pro inkognito, kdy vy dva byste byli hlavní pracovní silou společnosti,
prezentovala jsem nakonec svůj nápad, který se mi líbil mnohem víc. Možná jsem byla idealistka, když jsem se chtěla vyhýbat dojmů bezcitných lovců lidí, ale tyhle postavy jsem opravdu neměla ráda a radši vymyslím dvacet jiných možností, než jít pořád jako nějaký lovec odměn.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Belasting

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi (Aerys Teral)

Krátce přikývnu. Nemusím souhlasit se vším, ale tohle dává smysl a zapojit do toho Gweldenovo alias bude hračka.
"Dobře, Thallo. Z toho, co tu padlo, mi vychází jako nejprůchodnější možnost využít vazeb na Rawu Hutta a přiletět na Elpizies jako tým... potulných cestovatelů s úmyslem zjistit potenciální možnost expanze. Začlenit do toho bývalého republikového pilota bude snadné a já si oživím jedno ze svých starších alias, co mají s Rawou provázání. Na tebe by pak připadla role vedoucí mise a toho, kdo má zanalyzovat celou situaci, my bychom byli jen doprava a ochranka. Znamenalo by to vcelku jednoduché krytí, ale to napojení na Rawu máme dost pevné a zbytek jim nejspíš nebude stát za prověřování, zvlášť, kdyby měli jiné starosti."

Otázka alias tím pádem byla vytvořena do stavu, kdy se to mohlo hodit na hlavu jiným lidem. Nechal jsem Thalle a Gweldenovi čas doplnit, co považovali za důležité - moje alias stačilo jen oprášit, Arden Thar byl pro bezpečnostní a zároveň nelovecké otázky ideální volbou.

Pozornost si žádalo vybavení.
S jídlem a zásobou pití nebylo potřeba to přehánět, přece jen jsme směřovali do města. Komlink. Dvoje až troje civilní oblečení, blasterová pistole, zásobníky, nůž - nebyl jsem si jistý, nakolik se i na Elpizies považují vibrozbraně za zakázané, ale vyšel jsem z varianty, že autoritářské režimy mají rády pořádek a tohle jej narušuje.
Luma by byla v městské zástavbě vcelku k ničemu, stejně jako většina "standardního vybavení". Zajímavým otazníkem byl světelný meč - ale jeho samotnou přítomnost na planetě, nebo přímo použití, kdyby šly věci špatně, jsem považoval za neokecatelné. A až příliš přitahující pozornost. A nechat ho se válet ve skrýši v lodi, jen pro ten dobrý pocit, se mi chtělo ještě méně než ho nechat v chrámu.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, hangaár (Gwelden Hiuweng)

Po dobu, co oba moji společníci hovořili, uvažoval jsem ještě krátce, jak pozměnit informace, které jsem měl i neměl k dispozici. Dospěl jsem k závěru, že pokud neuvedu pravé jméno, což by, jak jsem již říkal Shedan taky neudělal, budu si moci většinu informací vymyslet, aniž by působili nějak zvlášť rušivě, protože jsem ve věcech, týkajících se vojenského prostředí uměl celkem slušně chodit.
„Fajn. Nic proti. V tom nevidím problém“ zazubil jsem se když jsem si vyslechl, jakým způsobem se začíná rýsovat konkrétní plán. Konečně něco pořádně konkrétního, žádná špionážní omáčka.
Plán se mi doopravdy docela zamlouval, protože jsem za něho svou osobnost mohl dokonale skrýt, bez nějaké velké snahy o přetvářku. Pilot vždycky bude pilot a ten kdo pěkných pár let pokoušel osud své návyky zas tak rychle nezmění. V tomhle směru mě velice příjemně překvapila padawanka Ilsivin, která s touto verzí přišla jako první. Neváhal jsem se přidat, k projevům uznalého kývání.
„Ohledně rizika, tak na to jsem naprosto zvyklý. Někdy mi nestačí k obědu a dám si ho ještě k večeři“ upustil jsem další poznámku svým typickým způsobem. To byl právě obranný reflex proti riziku, přetížení a vypětí, z bojových i jinch situací. Situace, kdy se všechno jeví s naprostou jistotou a vše je vymyšlené tak, že v cestě nestojí žádné překážky se mi někdy zdálo být zatraceně hodné nedůvěry.
„Dál snad jedině pár informací k osobě ze které jsem vycházel. Ten poděs se jmenoval Shaden Dryson a byl to stíhací pilot. Opakovaně neuposlechl rozkaz. Často se odděloval od formace. Nakonec to dostal a shořel, ale prý doopravdy vyhrožoval, že se na všechny lampasáky vykašle. Jak jsem říkal, jako dezertér by určitě neuvedl pravé jméno, takže v průběhu mise můžu používat fiktivní jméno, třeba Dafgen Linwerth. Ostatní informace můžu pozměnit, nebo doplnit dle situace, na základě toho co bude potřeba.“
Uvědomil jsem si, že bych mohl na základě toho, co jsme vymysleli přibrat nějaké to vybavení. Chtěl jsem si vzít vedle civilního oblečení lehkou kombinézu. Kombinézu, která by nebyla označená, ale dobře seděla k mému profesním zařazení. Pak jsem nesměl zapomenout na nějaký ten blaster k pasu s dostatkem munice. To ostatní jsem měl s sebou. Světelný meč, dataped a komlink jsem nikdy neměl daleko ani v noci. Budu je ale muset nechat pečlivě schované. O ostatní věci, typu zásoby jsem se v myšlenkách sotva otřel, ale nezapomněl jsem ani na ně.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Belasting

Příspěvek od Kazma »

Elpizies, podzemí (Tiveun Hitali)

Co nám může nabídnout někdo, kdo neumí stvořit slyšící bytost? Leda že by na to šli od špatného konce. Jenže pokud na to šli od špatného konce a dostali se až sem. Exarchu muselo něco zaujmout.
Poslouchala jsem farghula zabývajíce se myšlenkami na Spící.
Velekněz Amin. Nezapomenout.
Zabraná do úvah jsem zapomněla zavést s Korrgem řeč. Nevadí, informace se ke mně dostanou tak, jako tak. Do nosu mě udeřil zápach. Laboratorní. Jako by byl jeden i přes vzdálenost, něco málo přes celou galaxii, opět doma, něco tu ovšem chybělo. Aktivní proudění Síly, která ulehčovala celou práci a směřovala výzkumy mnohdy velmi zajímavým směrem. Síla je nevyzpytatelná, když s ní nakládáte podle vlastních emocí, musíte s tím počítat, kdo s tím umí počítat, nedá se zastavit.
A tady máme Velekněze.
Dívala jsem se na jeho pohyby. Jisté. Silových uživatelů zde bylo málo, o to bude jednoduší se bránit, když se něco pokazí.
Velký pán zabraný do své práce, skoro jsem v pokušení jej i začít chápat.
V pracovně jsem si uvědomila plný rozsah toho, čemu jsem nemohla uvěřit. Věřili jsme v sebe, Sílu a Exarchu, jiné projevy víry se nám zdáli zbytečné. Víra v něco, co neexistovalo mohla způsobit vždy jen zmatek, to je věčný problém různých kultů. Trpělivě jsem si počkala, než Velekněz uzná za vhodné si popovídat.
O mé nervy, které se nemůžou posadit.
Začali jsme se k něčemu dostávat.
Děkuji, Veleknězi.
Naše standardy ovšem nejsou zase tak vysoko, ještě si zhruba pamatujeme dobu svých začátků.
Myslím, že vaše a mé znalosti budou schopny vytvořit velmi zajímavé věci. Odpočívala jsem teď několik dní v kuse …Odpočinek je jen krok k lenosti a lenost je nevyhovující.
… Vezmu si na sebe něco vhodnějšího a můžeme začít.
Odpovím, čím dřív začneme, tím méně bude sedět.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Belasting

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi: (Ilsyavianiviethalla Sipartaki)
Že by hned můj první návrh na změnu plánu prošel bez výrazných připomínek, jsem vůbec nečekala. Vlastně mě to šokovalo natolik, že jsem notnou chvilku jenom přihlížela, jak začal Hiu představovat svoje alter-ego a fiktivní jméno, čemuž jsem vlastně tak nějak moc nevěnovala pozornost. Vlastně jsem ani nijak neřešila možnou chválu a zpětně si vyhodnocovala slova svého mistra, když jsem si něco uvědomila. Následný pohled jeho směrem byl jednoznačný - vyjádření pochyb, zda-li je rozumné mě dosadit právě do takové pozice, jakou navrhoval. Nešlo o to, že by mi to nějak vadilo, ale spíše o to že ... jak by vlastně mohla být sedmnáctiletá holka nadřízená dvěma mužům?
... co je tohle za zkoušku?
napadlo mě jedině a přesměrovala jsem svoje myšlenkové procesy úplně opačným směrem. Základ tohohle plánu byl totiž schválen a já se mohla maximálně pokusit hýbat s pozici mého nového ega.
Mistře, nevím nakolik by mohlo být uvěřitelné, aby týmu vyslaného huttem velela sedmnáctiletá dívka. Vlastně obecně pozice jakékoliv ženy v huttské organizaci, kdy je v čele mužský hutt, bývá buď u tyče nebo s podnosem nějakého laciného drijáku,
namítla jsem s několika prvními logickými argumenty, které mi přišly na mysl.
Rozvažovala jsem, oč se vlastně můj mistr pokoušel a co bylo jeho skutečným cílem, ale pořád jsem si nemohla být jistá. Napadal mě jakýsi test toho, jestli ze svého úspěchu nezačnu jančit a nepopoženu svou pozicí ego, ale předpokládala jsem, že na současné úrovni mě mistr už zná dost na to, aby podobným bludům nepropadal.
Nicméně by bylo vhodné navrhnout alternativu k rozmístění a využíti alter-ega, k němuž se chtěl mistr upnout.
Pilota měnit nebudeme, co tedy se mnou a mistrem? No vlastně spíš hlavně co se mnou?
rozmýšlela jsem se a snažila odhalit jakýkoliv náznak, který by mi pomohl v rozřešení této situace.
Vlastně je to jednoduché ...
uvědomila jsi po chvilce a zvedla významně prst.
Nebylo by spíše lepší, kdybych působila jako vaše svěřenkyně, která by v rámci mise pro Rawu poskytovala krytí týmu a ve skutečnosti byla něco jako potenciální žákyní? Přeci jen, kdo by na první pohled čekal že skupina s mladou dívkou by mohla mít za lubem něco nebezpečného. Je to dostatečně logický předsudek pro možnost adekvátního krytí a zároveň i reálný v rámci požadované mise,
navrhla jsem a vzhledem k vývoji plánu jsem musela již trochu rozvažovat úpravy mého vybavení a především šatníku. I když jednu sadu oblečení pro pohyb v džungli jsem s sebou stejně chtěla mít, takhle bych však byla nucena přihodit něco více do společnosti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Elpizies, kancelář plukovníka Unrell (Wyatt Trocano)

Dojem, jaký mi z krásné vojačky zprostředkovala Síla, mne poněkud překvapil, avšak ne příliš výrazně. Armádní výcvik zocelí, po těle i po mysli. Ale každá žena, i ta nejdrsnější, má v sobě kus milující partnerky a matky. Musí, je to předpoklad od přírody, protože jak by jinak měla rodit a vychovávat děti?
Je unavená, jako by dlouho pořádně nespala... A něco ji trápí. Co?
Vypil jsem zbytek obsahu své skleničky. Pití bylo dobré, zřejmě dlouho zrálo zavřené v nějakém temném sklepě v sudu vymazaném Síla ví čím, a to mu dodalo specifickou chuť.
"Nemusíte mít obavy, plukovníku. Váš personál na mě působil velmi profesionálně," opětoval jsem úsměv a položil prázdnou sklenku na stůl.
To by byla ženská pro život... Taková, která umí být tvrdá, ale také něžná. Umět pohladit, ale také umět použít bič, stejně jako ho včas stáhnout a uvědomit si, že proti protivníkovi se světelným mečem s ním nemůže vyhrát. A má hezké oči. Otci by se líbila...
Dost,
dal jsem si v duchu pokyn k urovnání myšlenek.
"Myslel jsem to právě naopak," pokračoval jsem, abych plukovníkovi Unrell vysvětlil své motivy. "Zda je Elpizies připravený mobilizaci provést - poskytnout rekruty, zformovat jednotky, vycvičit je a poslat je do boje. Válka se táhne a nemohu nechat Republiku a své pomýlené bratránky z řádu Jedi, aby sílili rychleji než my."
Chvilku jsem se na Tzipi jen tak díval a přemýšlel, jak zformulovat další větu.
"Nemáte se za co omlouvat, paní, chápu vás, avšak vojáci umírají a vás by byla škoda. Já vás zase nechci zatěžovat mystickými řečmi o Síle, ale když má stíhačka opustila hyperprostor, něco jsem cítil, narušení, a to mě také přimělo se zdržet déle než jen na doplnění paliva, jak jsem původně zamýšlel."
Darth... Je pro mě pocta mít ten titul, ale stejně jsem si na to ještě úplně nezvykl, proplulo mi mozkem ještě v reakci na Tzipino oslovení.
"Takže konkrétní plány nemám. Ale věřím, že ve vesmíru se nic neděje náhodou a pokud jsem skončil tady, má to svůj důvod."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Belasting

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Chrám Jedi: (Aerys Teral)

Neviditelného společníka ze sebe dělat nehodlala, nějakou vnitřní logiku to mělo, reagovala přiměřeně a navíc měla pocit, že se z něčeho vykroutila - což měla pravdu. Svým způsobem. Její reakce mě, upřímně vzato, spíš pobavila než co jiného.
Je normální, aby si připadala padawanka podobně paranoidně? - Ne.
I když to lehce přeháněla, mohl jsem být spokojený.

"Beru," odsouhlasím Thalle její menší pozměňovací návrh.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, hangár (Gwelden Hiuweng)

„Dobře. Vzhledem k rozdělení rolí v našem týmu musím ale konstatovat, že k poskytování ochrany konvenčním způsobem nemám dostatečné prostředky, takže si budu muset ještě nějaké obstarat“ seznámil jsem ostatní se svými nejnovějšími úmysly a začal pomalu vstávat z místa, kde jsem do té doby seděl.
„Budu se snažit vrátit co nejrychleji a připravit loď ke startu.Neměli bychom se už příliš dlouho zdržovat. Zbytek bychom měli probrat po cestě, jinak bychom se mohli po tu dobu, která ostatně nebude moc krátká, poněkud nudit.“ Věnoval jsem ještě jeden letmý pohled svým spoludiskutujícím a pomalu ale jistě jsem se přesunul k východu z místnosti. Zejména padawanka mě něčím zaujala. Zdála se být talentovaná, velice chytrá a i když jsem ji zatím v akci neviděl, její odvaha alespoň částečně nasvědčovala, že by se mohla projevit i boji, to se samozřejmě pouze z rozhovoru poznat nedalo, měl bych-li ji však ohodnoti jako soupeře, rozhodně bych si na ni musel dát velký pozor..
Po krátké chvíli jsem sešel dolu po rampě, ven z lodi, ven z hangáru, zpět tam, kde jsem si mohl sehnat nějaké to vybavení.
Pokud tam doopravdy svoje pařáty má už impérium, pak by to chtělo vzít si svou stíhačku a svého věrného droida, který by mi ji ve chvíli potřeby dopravil od někudy z povzdálí, nebo nám prosekal cestu. Tenhle nápad jsem zavrhl stejně rychle, jako před tím. I kdyby to bylo možné, vůbec nevím, jestli by tam někde šlo skovat stíhačku tak, aby si jí nevšimli. V opačném případě bych nepříteli dovezl cenný studijní materiál přímo pod frňák.

Coruscant Chrám Jediů, hangár – později

Přes původní předsevzetí a slib brzkého návratu, byl můj příchod pozdější, než jsem očekával. Za tu dobu jsem toho ovšem zajistil poměrně dost. Z toho, co bylo důležité jsem si hlavně pečlivě vybral osobní zbraň, blasterovou pistoli, která nevypadala ani zcela nápadně ani zcela nevinně, ale hlavně takovou, která měla slušné vlastnosti. Chtěl jsem zbraň s co největším kompromisním dostřelem s ohledem na kapacitu zásobníku, hmotnosti i vyváženost. Musel jsem počítat s tím, že možnosti zbraně budou omezené, ale v rámci omezeného výběru mi tahle hračka docela vyhovovala. Byla to univerzální zbraň, která mířila poměrně přesně v okruhu asi devadesáti metrů a nepřesně ještě o malý kousek dál, přičemž měla zásobník asi na sto nábojů, což bylo všechno někde těsně pod nejvyšší hranicí, některé zbraně na tom byli i o dost hůře, zvláště, když se jednalo o takové malé a skladné zbraně, jaké běžně používají piloti. Na dávku náhradních zásobníků a běžnou armádní dýku jsem taky nezapomněl. Krom toho jsem si vyzvednul leteckou kombinézu o níž jsem spolu s blasterem uvažoval a od níž jsem očekával, že i tehdy bude-li pouze ukrytá v lodi, může v případě toho, že bude loď prohledána, nebo, že to bude třeba, zvýšit věrohodnost mého inkognita. Zatím jsem znatelně váhal s tím, abych si ji na sebe okamžitě oblekl a okatě se v ní vystavoval. Z toho, co nebylo méně důležité, ale bylo jakousi samozřejmostí, jsem obstaral nějaké skromné zásoby, které nám měli vydržet alespoň během cesty tam i zpět. Nesl jsem je spolu s pár opravdu nedůležitými cestovními drobnostmi v tašce přes rameno.
Už jsem to měl všechno hotové, ale nakonec, když se mi do mysli znovu vloudil archiv, rozhodl jsem se svoje úvahy přehodnotit, chtěl jsem zjistit, kolik je toho uchovaného o Shedanovi Drysonovi. Podcenit nepřítele by byla hrubá chyba, které bych se rád vyvaroval a pokud zjistí, že se za někoho vydávám, možná budou chtít lépe ověřitelné údaje. A navíc, pokud by v záznamech bylo cokoliv, co by naznačovalo Shedanův skutečný osud, mou možnost, napodobit, nebo použít jeho údaje by to značně omezilo, protože už bych se mohl krásně zamotat do několikanásobného podezření. To bylo to, co mě nakonec doopravdy přimělo vrátit se do archivu. Většinou jsme samozřejmě stáli o to, aby byl archiv co nejpřesnější a aby tam byli aktuální informace, zato já jsem to nyní chtěl naopak. Trocha mlhy kolem Shedana mi mohla jen pomoci. Tak jako tak jsem teď ale měl k dispozici všechny informace, které o Shedanovi byli veřejně dostupné a nepochyboval jsem o tom, že se mi malé zdržení vyplatilo, protože jsem udělal všechno, co jsem před odletem udělat chtěl.
Po návratu k frachťáku jsem zamířil rovnou do kokpitu, abych zkontroloval palubní systémy a připravil loď ke startu. Klidně jsme očima přejížděl jednotlivé ovládací prvky vykonával vše, co bylo potřeba, abych start pokud možno urychlil a čekal až budou připraveni na odlet i ostatní, abych mohl přípravy dokončit a nabrat směr Elpizies. S lodí jsem neměl žádné problémy. Byl jsem zvyklý lítat na různých strojích, nikoliv jen na stíhačkách a měl jsem je poměrně dobře přečtené. V tomhle ohledu jsem měl opravdu slušné zkušenosti, takže nehrozilo, že bych si nevěděl rady.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“