Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »


Jaké je balancovat nad propastí

3668 BBY

Křižníky, stíhačky, ofenzívy, jedno střetnutí za druhým a odpočinek jen na tak dlouho, aby bylo možné vylízat si ty nejvážnější rány. Ano to je válka, nebo si právě tohle pod válkou hodně lidí představuje. Když k tomu připočítáme ještě všechno, co padlo urputným bojům za oběť, všechny padlé a raněné a máme obraz z války, tu drsnou realitu, jak ji válka přináší.
Jenže válka je většinou daleko komplikovanější. Není to jedině řinčení zbraněmi, dost důkladné na to, aby se nepřítel polekal. Další část války se odehrává na scéně na niž už není tak dobře vidět. Jednak v kancelářích "velitelských stanů," kde se rozhoduje o tom, jak se válka bude vyvíjet a potom také na tak říkajíc neviditelné, tajné frontě, o nic méně důležité, než ty na které je vidět a mimo to snad i nebezpečnější, i když nepřináší zdaleka tolik obětí.
Pravdou bohužel je, že Republika to má v současné době poněkud nahnuté na všech frontách, ať už na ně vidět je, nebo ne. Vyšší místa chtějí dosáhnout alespoň dílčího zvratu ve válce, to se ale zatím stále nedaří jakýkoliv větší úspěch, znamenající bod odrazu ode dna, nějakou změnu v poměru sil není zatím vůbec na dohled.

Coruscant, Heorem Complex, jednací místnost

Poslední tři dny byly docela dost zvláštní, tedy alespoň na Coruscantu, kde se bez ohledu na válku, jenž byla v plném proudu na nekonečných pletichách, politikaření a zločinnosti nic nezměnilo.
Téměř, jakoby se v tu chvíli ani nikde nebojovalo, nebo jako by se válka dala vyhrát několika formálními setkáními, řečněním s mnoha prázdnými slovy nebo jen tak, na přání, tužkou na papíře.
Stalo se to, když zase jednou dorazily zprávy z bojů. Nutno dodat, že jako obvykle nebyly zrovna dvakrát pozitivní. Na a začalo to, dle předpokladu .... řekněte kde jinde, než v senátu, kde se jako vždy vedlo spoustu chytrých řečí a docela dost se očekávalo. Rozhodně daleko víc, než co by bylo vůbec možné dosáhnout, o tom jaká byla skutečnost, jaké byly možnosti a okolnosti ani nemluvě.
Senátoři projevili hlasitý zájem o to, proč zase došlo k dalším neúspěchům, proč se válka pro Republiku stále vyvíjí tak špatně proč nedochází alespoň k nějakému částečnému zlepšení situace a za jaké lze považovat výsledky vzhledem k poskytnutým prostředkům a tak dále a tak dále..
Hodnotilo se bilancovalo a komentovalo, Jako při spoustě hovorů otevřených na politické půdě.
Po senátorech se toho s nemenším nadšením chopilo nejvyšší velení a pak to logicky hodily směrem dolů na ty, kteří museli doopravdy vymýšlet bojovou strategii a uskutečnit to, co nelícínplánovali. Oficíři v nažehlených uniformách s "plechovými" límci, kteří toho ze skutečných bojů rozhodně moc neviděli tak pro ledaskoho rozpoutali divadlo s řadou porad zahrnujících velké papírování a tvorbou velkých převratných plánů na to co je potřeba udělat ke zlepšení současné válečné situace.
Jako by se to ani nemělo konat v tajnosti za zavřenými dveřmi, dělo se to s spíš veškerou parádou.
Ale samozřejmě to všechno byla více méně jen tajná přání, protože se to lépe řekne, než udělá.
Kolotoč těchto událostí, zcela neminul ani republikovou tajnou službu SIS, přestože její hlavní představitelé se na všechno dívali trochu jinak, než hlavní velení některých jiných složek a taky k tomu tak přistupovali. Tedy spíše prakticky, než teoreticky. Tomu se vlastně nebylo co divit.
Přesto se musel alespoň ředitel Marcus Trant účastnit několika jednání a v hlavní budově Hoerem Complex proběhlo také několik porad vedení SIS, které by se možná stejně někdy konaly, i když by to nebylo na přání politických a vojenských oficiálů. Že válka přináší spoustu problému, že je třeba neustále nějaké problémy řešit a neustále je třeba na něco reagovat, věděl samozřejmě leckdo.
Všechny tři porady, které v sídle SIS proběhly se naštěstí podařilo udržet v utajení a pod pokličkou.
Ostatní ovlivnilo, hlavně to, že byl ve všem tak trochu zmatek, protože se alespoň formálně museli vypracovat nějaké celkové zprávy správy, které by všechno tak nějak neurčitě shrnovali.

Ty jsi vzhledem ke své přítomnosti na Coruscantu a díky svému někdejšímu mistrovi Aerysi Teralovi věděl prakticky o všem, co se na v posledních dnech dělo. Zhruba i o tom, co se dělo v Heorem Comlex a to, že něco důležitého probíhalo za zavřenými dveřmi. Většiny dvou prvních porad ses ovšem osobně neúčastnil. Byl jsi až na té třetí poslední, což bylo jednak proto, že jsi všechny ostatní, kteří se jí účastnili znal a dost možná v tom i byl nějaký další záměr, který Aerys Teral měl.
Všechny porady se vlastně konaly v dost úzkém okruhu zúčastněných osob. U podlouhlého stolu, uprostřed jednací místnosti seděly pouze čtyři osoby. Marcus Trant, Aerys Teral, jeden další člen tajné služby, o němž jsi toho moc nevěděl, ale s kterým už jsi párkrát spolupracoval a nakonec ty.
Slova se ujal Marcus Trant, ředitel SIS osobně a okamžitě přešel k tomu, co mělo být probráno.
"Nebudu zbytečně mluvit o známých faktech. O tom, že bychom potřebovali někde prorazit a že jsme místo toho většinou o dva kroky pozadu. Ale bez ohledu na to o čem se mluví v posledních dnech faktem zůstává, že jsme zhruba za poslední rok války přišli o několik schopných agentů, jejichž věc se mohla slibně vyvíjet a kteří mohli získat dost dobré výsledky.
Musíme poslat někoho dalšího, co možná neschopnějšího a nejlépe připraveného. Možná budeme muset trochu upravit přístup a potom bychom dosáhneme nějakých dobrých výsledků."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Medth , před dvanácti lety

Nepříliš ochotně přicházím k sobě.

Tma.
Zvláštní. Ještě před pár… minutami…
Z poslední doby obsahují především mléčně bílé světlo zářivek u stropu. Jediná alternativa: chvíle, kdy to mozek vzdal, vypnul a na pár okamžiků nebylo nic. Pak nic zpravidla prořízla studená voda, ostrá záře blikající před očima, vlna bolesti a další pokusy o duchaplnou konverzaci. Žádné otázky, žádné odpovědi. Na co se ptát zpacifikovaného padawana, když máte vlastní paranoiu a představy o rytířích Jedi, kteří přiletěli na planetu vám zkazit všechnu legraci.
Co na to, že se mistr vyjádřil, že spíš než skupina teroristů provozujících šmelinu s hutty jej zajímá proimperiální spiknutí napojené na část eretinské vlády, a i když si o Keerově skupině myslí své, na její eliminaci nemá čas, o povolení zasahovat do lokálních záležitostí nemluvě. I když, tomuhle by Keer se svojí megalomanií nevěřil, ani kdyby to slyšel osobně.

Zima.
Samozřejmě, ledová planeta. Bez zapnutého topení je zima –a kdo by zapínal topení v opuštěném skladišti. Krvavé skvrny na podlaze se změnily na ledové kousky. Pomalu necítím… nic.

Ticho.
Příliš hluboké, aby šlo o jednu z přestávek. Je dokonalé, až na příliš hlasitý tep. Zmizely šumy zvenčí, ozvěny hlasů, kroků, přetahovaných beden. Žádné startování vozidel. Nic. Jenom ticho. Zatraceně nepříjemné ticho.

Teral.
Pokud mě nepřerazí za invazi do medhských bezpečnostních složek a za vnucení se k zásahu proti Keerově skupině, určitě to bude za to pronásledování. A za následný… průšvih. Radši si nesnažím představit mistrův výraz ve chvíli, kdy se v sídle vlády dozvěděl o zátahu na Keerovu teroristickou skupinu. Natož „víte, vašeho padawana nenapadlo nic lepšího než se za těmi, co zdrhli, pustit na vlastní pěst… a ztratili jsme spojení“.
Jo. Padawana, který dostal za úkol „Zůstaneš tady, budeš dělat, co ti plukovník řekne, a budeš se chovat jako vzorný Jedi!“. I Teralovi mohou téct nervy, a pokud o mém přeřazení k zemědělským sborům nebyl přesvědčen předtím, tohle rozhodlo. Bezpochyby.

Keer.
Nevnímám jeho přítomnost. Divné, za poslední… hodiny?... jsem se naučil vnímat, jestli je poblíž. Když byl, bolelo to. Dost. V tomhle funguje podvědomí bezchybně. Teď je pryč. V tahu.
Mozek vytahuje ze smečky zmačkaných obrázků jeden detail. Tmavá silueta ve dveřích rýsující se proti blankytně modrému medhskému nebi. „Budu muset jít. Vlastně to bylo docela zábavné. Buď hodný chlapec.Dokonči domácí úkol. A vyřiď mistrovi, že mě Jedi rozhodně nezastaví.“

Past.
Do hajzlu.

Chvíli se peru s pocitem, že nejlepší by bylo se ani nesnažit zvednout. Hloupost. Vytáhnout se na kolena dá práci. Postavit se… nejde. Dlaně jsou dokonale necitlivé, o chodidlech nemluvě. Zlomeniny se začínají rozpačitě hlásit o slovo. A pokud jde o zbytek, dobře, jedijská tunika a plátěné kalhoty rozhodně nejsou ideální oblečení pro teploty kolem deseti stupňů pod nulou. A venku bude hůř. Skvělé.

Zatnu zuby. Ke dveřím… ke dveřím to nemohlo být víc než třicet metrů. To zvládnu. Zatracených třicet metrů. Půjde to. Musí.
Třicet metrů do zimy. Pak… pak se vymyslí, co pak.

Vidět mě takhle Laira, omyl, vidět mě takhle kdokoli z dračího klanu v chrámu, tak nebudou vědět, jestli se začít smát, nebo rychle vytahovat z paměti všechno, co jim tam mohlo uvíznout na téma první pomoc. V zásadě to JE zábavné. Tak dlouho se člověk vrhá do dobrodružství po hlavě, až ho jednou dobrodružství po té hlavě praští pohrabáčem.
Ale mohlo by to být horší. Mnohem horší.

Najednou mi ticho nepřijde až tak dokonalé. Kdesi v jeho hlubinách jako by zaznívalo symetrické tik – tak. Tik-tak. Iluze? Možná. Rozhodně důvod, proč… si pospíšit.

Najednou jednou ze stěn, v místech, která tvoří kovové pláty, probleskne zlaté světlo, zářivé, pronikavé. Stejně zářivé jako mistrova přítomnost. Aerys Teral vpadne dovnitř rychlostí kulového blesku, dokonale soustředěného kulového blesku, plně zaujatého čímsi na druhém konci skladu. V tuhle chvíli nejsem priorita. Ne dokud ve skladu nezavládne opravdové ticho rušené jen ozvěnou Teralových kroků, když konečně vyrazí za mnou.

„Dvacet vteřin. Tomu se říká balancování nad propastí. Ale v zásadě tvé asistování místní bezpečnosti nebyla špatná práce. Na rozdíl od jiných věcí.“

Nemusí říkat, co přesně množina „jiných věcí“ obsahuje. Jeho hlas je naprosto klidný, ale to nic neznamená. Ani v Síle nepůsobí, jako by se zlobil… respektive zlobil nějak víc. Vlastně se zlobí spíš míň, než když nevěřícně zíral na to, jak jsem v rámci interaktivnosti studia historie místo zpracovávání několika holosouborů vylepšil jeho datapad tak, aby se na něm dala hrát Elimination of Krath, a křížovým výslechem pomalu zjišťoval, že to znamenalo nainstalovat mu tam jiný operační systém, a ne, opravdu mě nenapadlo zálohovat jeho data.

„Až tě příště napadne strkat nos do vosího hnízda, řekni předem. A nenech se zabít.“



Coruscant, Hoeren komplex, současnost

Od té doby se změnilo leccos. Hlídám si záda, nejen proto, že vím, že to nikdo jiný za mě neudělá. Používám plány v druhých plánech, jistím si náhradní řešení. Nechat se zabít jen proto, že se vrhnu do akce po hlavě, rozhodně není dobré řešení. Vlastně to žádné řešení není.

Marcusův tón se mi tak úplně nezamlouvá, příliš se liší od toho, jak mluvil jako můj bezprostřední nadřízený na Bomodonu. Způsob, kterým si hlídá slova, naznačuje, že ve hře jsou věci nanejvýš nepřímočaré. Ne že by to byl problém, ale takhle vypadají začátky misí, s nimiž „Republika nemá vůbec nic společného“. Zpravidla bývají zábavné. Dostatečně nebezpečné, tak, že si člověk připadá opravdu naživu. Tohle je v pořádku, nicméně tím, jak si funkce ředitele začíná Marcuse Tranta přizpůsobovat, už tak docela ne.

Neuměl jsem si představit tlaky, kterým je v současnosti vystaven, ale celorepublikovou hysterii po druhé bitvě o Bothawui – hlavně její variaci, která opanovala světy jádra – jsem si pamatoval až moc dobře. Na druhou stranu, národní tragédie poměrně paralyzovala běžné politikaření, takže když jsme teď jen nevyhrávali válku, činorodost senátorů nic nespoutávalo.
Pohledem zabloudím ke svému bývalému mistrovi. Co jsem na vlastních nohách, připadá mi, že se Aerys Teral změnil. Válka ho pohlcuje víc, než jsem si pamatoval. Možná je to dané jen tím, že do jeho plánů a aktivit vidím méně, než ke konci mého padawanského období. Není čas, je kolonka „nejvyšší stupeň utajení“ a poměrně logická zásada „nevědět víc, než co člověk potřebuje vědět“.

Tím spíš by mě mělo zneklidňovat, kolik toho o současném dění v nejvyšších patrech Hoerenu vím.

Nezneklidňuje. Jen nad „trochu pozměnit přístup“ lehce povytáhnu obočí.
Znamená to to, co odhaduji? Marcus Trant byl vždycky poměrně pragmatik, ale zároveň ve věci „potenciálních alternativních přístupů“ zastával mnohem jedijštější stanoviska než můj vlastní mistr.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Hoerem Complex, jednací místnost

V jednací místnosti panovala lehce napnutá atmosféra. Když Marcus Trant mluvil, nikdo se nepohnul. Aerys Teral i Marcus Trant seděli zapření o opěradla pracovních křesel aniž by třeba jen pohybem tváře naznačily co si o tom všem myslí, nebo co přijde v následující chvíli. Mít na sobě roucha, mohli by v tu chvíli oba dva být od vnějšího pozorovatele oba považováni za Jedie. Pro členy tajné služby a obzvlášť pro taková špionážní esa, jakými výše postavená dvojce můžu sedících naproti tobě byla to nesměl být problém. Výraz tváře čtvrtého a posledního zúčastněného, Folorta Densta se změnil jen nepatrně, ale jinak i on seděl naprosto bez hnutí. Asi to bylo tím, že stejně jako ty nebyl dosud zas tak moc informovaný a že stejně jako ty cítil to něco co viselo ve vzduch.
Něco tedy ve vzduchu opravdu viselo a jenom to, že jste se účastnili jednání, což samo sobě znamenalo něco důležitého a to že Marcus Trant řekl, že je potřeba vyslat nové agenty to nebylo.
Když Marcus Trant dospěl až sem, přeletěl očima ostatní, ale protože se nestalo vůbec nic dalšího a žádný z vás nevydal ani hlásku, ujal se opět slova a pokračoval v řeči.
"Takže k věci. Dobře víte, že ve chvíli, kdy ztratíme agenta, ztratíme taky celou řadu informací, které pro nás mohl získat, nebo které už získal a nebo taky zhatíme výsledek nějaké důležité operace. Přitom informace a znalost protivníka jsou jedny z nejdůležitějších pokladů tvorby strategie a vedením války vůbec. A právě proto se chceme alespoň částečně zaměřit na tuto oblast, tedy na aktivní špionáž, s účelem získat v řadách nepřítele alespoň nějaké prospěsné informace-.. V této oblasti jsme byly o dost méně úspěšní, než tomu bylo u některých jiných aktivit, týkajících se například konkrétních organizací, nebo drobnější špionáže většinou v zóně, kde se bojovalo..
Ano je to ohromě nebezpečné. Imperiální rozvědka a kontrarozvědka jsou mocnými protivníky. Přesto se o něco podobného pokoušíme. Pokud by se nám totiž alespoň něco povedlo, bylo by to jedním ze způsobů, jak použít jednu z největších zbraní nepřítele proti němu samotnému. Měli bychom se k tomu odhodlat a zkusit to prolomit, jen s tím, že učiníme některá opatření, pro případ, že by hrozil vážnější ohrožení akce a tím pádem její neúspěch."

Potom se tón Marcuse Tranta změnil. Byl méně o něco méně formální a jako by to nyní opět na chvíli byl ten Trant, jak jsi ho znal, z dob, kdy ještě nebyl ředitelem SIS, když řekl:
"Folorte, Seldene, co byste řekli tomu, zahrát si roli zdvojených agentů, s úkolem získat informace mimo bezprostřední bojovou zónu, za hranicí území ovládaného nepřítelem?"
Na to se ozval i Aerys Teral a připojil svou kousavou poznámku.
"A hlavní role v holofilmu by to rozhodně nebyly."
Folort na to vlastně opět neřekl nic, zareagoval jen pokrčením ramen a úšklebkem, jenž se mu na chviličku usídlil v obličeji.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Hoeren complex

Dobře. Tohle jsem nečekal. Situace musí být opravdu zoufalá, když přišli s tímhle nápadem.
Některá opatření? Pokud se věci zvrtnou, nemyslím, že „některá opatření“ budou co platná. Vážnější ohrožení akce hrozí od samého začátku. IIčko není klub naivních idiotů, umí být až nepříjemně zvídavé. A v schopnostech kombinovat si příliš nezadá s mistrem Teralem. To byla ostatně ta nepříjemnější část Trantova plánu. Zbytek se zvládne, horší bude přimět imperiály uvěřit. Nevzbudit v nich nežádoucí pochybnosti.

Paměť rychle přecvaká události posledních pěti let. Tohle by mohl být problém, jestli jsou tak dobří, jak mám pocit z chvil, kdy jsme si s II uhýbali z cesty v Minos Cluster a v seswennském sektoru. Šance, že by vytvoření falešné totožnosti prošlo se vším všudy i ve chvíli, kdy by došlo na řádné a důkladné prověřování v rámci systému, je nezdravě malá. A se znalostí myšlenkových pochodů Aeryse Terala vypadne výsledek poměrně snadno.
Ne. Tohle se mi nezamlouvá. Ani trochu.
Ze samotného úkolu špatný pocit nemám. To, do čeho rýpe v zájmu autentičnosti, je už horší.
„Proč ne. Předpokládám, že moje motivace má být Brintooin?“
Otázka směřuje víc na mistra Terala než na Marcuse Tranta, jisté je, že lepší a věrohodnější důvod k nespolupráci s Republikou bych musel hledat hodně dlouho. Do háje, umím si představit, že by Brintooin mohl fungovat jako skutečná motivace, nemít Aerysův výcvik. Schopnost Republiky odepsat vlastní lidi mi hezky seškrtala seznam blízkých přátel.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Horerem complex, jednací místnost

Přesně dle očekávání se odpovědi na tvou otázku chopil Aerys Teral. Znal průběh většiny tvých misí a kromě toho platilo, že i on tebe znal natolik dobře, že dokázal alespoň zhruba odhadnout o čem asi tak uvažuješ.
"Ano, to by se určitě dalo použít jako záminka. Taky si myslím ,že Brintooin se nabízí jako, snad nejlepší možnost, jak se o něco pokusit."
Poté, co si Areris Teral vyměnil pohled s Marcusem Trantem a přidal ještě pár dalších důležitých rad, pokud to tak šlo nazvat, nebo možná spíše instrukcí ohledně plánované akce.
"K provedení akce máte více méně volné ruce. Přesně určit cílů by se nevyplatilo, takže bude záležet hlavně na vás jaké příležitosti si vytvoříte a jak jich pak využijete. Ale buďte hodně opatrní a pamatujte, že jste v tom vlastně sami, budete muset jednat na vlastní pěst a dávat si při tom pozor, na spoustu důležitých drobností. A ještě něco. budete potřebovat velkou trpělivost. Počítáme, že tenhle úkol se získáním možnosti přiblížit se k jakýmkoliv imperiálním informacím je na delší dobu. Určitě by nebylo vhodné to podcenit a snažit se to uspěchat.
Krátká odmlka, kterou Aerys Teral v téhle krátké pro něho možná až netypické přenášce udělal se opět podle chování ostatních zdála být jakoby dramatická. Zřejmě takový efekt ne zamýšlel, spíš si potřeboval uchovat přehled o tom, co důležitého vám ještě chtěl říct.
"Velká podpora na dálku nebude vlastně vůbec možná. I kdyby to šlo, bylo by to moc nápadné. I s komunikací to bude dost velký problém, pokud byste nám potřebovali předat nějaké zprávy. Jestli Impérium zaměří váš přenos, nemusíte vůbec pochybovat o tom, že jim bude hned jasné, že na jejich výsostném území někdo operuje. To a cokoliv, co by napovědělo vaši přítomnost, by mohlo být rozbuškou. Pak už by nemuselo trvat dlouho, než by na vás nějakým způsobem přišli."
Během přípravy vám bude poskytnuta plná podpora. Můžete využít všech dostupných zdrojů SIS. To taky znáte. A tohle je asi všechno. Teď už je to na vás."
Z toho co Aerys Teral řekl, vyplívalo, s většinou věcí, které se týkaly právě nastíněného úkolu se počítalo. Aerys Teral a Marcus Trant nad tím museli hodně přemýšlet a zřejmě si uvědomovali většinu rizik, jenž tenhle plán zahrnoval.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Hoeren Complex

Opravdu skvělé, že nejlepší – a pravděpodobně jediný skutečně věrohodný – způsob je zatáhnout do toho osobní záležitosti.
Sarkasmus z té představy jen kape, ale lepší alternativa mě opravdu nenapadá. Poslouchám další mistrovy postřehy a snažím se v nich najít něco, co by nebylo samozřejmé.

Nulová podpora na dálku je jasná od chvíle, co Marcus zmínil obsah mise. Komplikovaná komunikace taky. Hlavně bude trvat dlouho, než nám uvěří natolik, abychom vůbec mohli uvažovat, že něco SIS pošleme. Klidně i bez obalu s roztomilými gizkami a bleděmodrou mašlí.

Takže si vytvořit příležitosti. Programově ignorovat zažitou snahu držet si od sebe IIčko co nejdál. To bude zajímavé. Vlastně… nápady se začínají postupně skládat dohromady. A báječně do nich zapadá pár věcí, co jsem chtěl stejně udělat a udržel jsem se díky kombinaci dobrého vychování a jedijského výcviku. A toho, že jsem se programově držel stranou.

Pokud by…
…se mi podařilo dosáhnout toho, aby někdo dostal „úžasný nápad“ a nechal mě spolupracovat s generálem Bavrisem…
…a věcem se nechal dostatečně přirozený průběh…
…a já si nehlídal své reakce na některé Bavrisovy geniální plány…
…pokud by to Bavris řešil svým obvyklým způsobem…
…a pokud by se to stačilo zacyklit…
…a jestliže je IIčko aspoň z půlky obeznámeno s tím, co se děje ve velení šesté republikové flotily v Minos Cluster, jak odhaduji, že by mohlo být…
Myslím, že mám plán.
A možnost prohrabat si archivy SIS a plná podpora v přípravné fázi z toho dokonce dělají dobrý plán, který jako bonus zkomplikuje život jednomu idiotovi, při jehož proslovech dělají senátoři nadšení rétorickými obraty hned tři gunganské vlny.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Hoeren Complex, jednací místnost

Marcusi Trantovi najednou zapípal komlink. Jako ředitel SIS byl daleko vytíženější než běžní agenti. Hlavních představitelů, kteří zodpovídali za všechny aktivity SIS zase tolik nebylo a tak Marcus Trant i ti ostatní měli plné ruce práce. Plánovali a koordinovali a vůbec dělali co bylo v jejich silách, aby zajistili, že to co se kolem SIS dělo trochu fungovalo.
Marcust Trant vyřešil situaci tak že řekl.
"Myslím, že to můžeme pro tuhle chvíli ukončit."
Vstal a už téměř na odchodu, aby si vyzvednul příchozí horor ještě rychle dodal.
"Ovšem pokud by se během přípravy vyskytly třeba nějaké otázky, budeme se snažit aby byl dostupný někdo kdo vám bude k dispozici. Takže mnoho štěstí," dokončil načež přešel ke dveřím a bez otálení opustil jednací místnost.
Po Trantovi opustil místnost i Folort Denst, zřejmě se chtěl vrhnout na přípravy a vymyslet si nějaký plán vlastní plán. Aerys Teral zůstával sedět na svém místě, zřejmě ještě něco chtěl.
Co to, se ukázalo v zápětí, když nadhodil.
"Jsou tu jisté možnosti, které by mohli ukazovat na to, že svou spolupráci myslíš vážně. Ale stejně jako všechno ostatní jsou dost nebezpečné a mají velká rizika."
____________________________
Mmáš příležitost promluvit si s bývalým mistrem. Ten by tě určitě měl nejlíp chápat a případně pro tebe i něco udělat. Po skončení rozhovoru je ale iniciativa už plně v tvých rukou.
[/b]
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Hoeren Complex

Teralův výraz by se mi neměl zamlouvat. Je v něm přesně to balancování mezi upřímným zájmem, osobním vztahem k bývalému padawanovi, pečlivá kalkulace a promyšlenými postřehy se souvislostmi táhnoucími se příliš hluboko do stínů, než abych je mohl jen vytušit.

Aerys na svět pohlížel především jako na obrovskou puzzli, kde má každý dílek své místo. Jako na složité propletení příčin a souvislostí, které nepostrádá vnitřní logiku – a s její pomocí není tak těžké přimět motýla ve správné oblasti mávnout správným způsobem křídly, aby se odstartoval řetězec událostí, na jehož konci bude bouřka na opačné straně planety.
V zásadě to bylo zneklidňující, ale já si zvykl. Způsob myšlení Aeryse Terala dokázal krýt záda lépe než co jiného. Jen… to vyžadovalo důvěru. A občas se na to, co říká, spolehnout víc než na instinkty a vlastní dojmy.

„Dost nebezpečné a se značnými riziky je celý úkol,“ poušklíbnu se. „Nějaké navíc to nezmění. Srovnáme si postřehy k optimálnímu postupu?“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Hoeren Complex, jednací místnost

Aerys Teral souhlasně kývl. Když ostatní odešli, jeho pozornost se teď stejně jako jeho pohled soustředila na tebe.
"Jasně. Rizika obsahuje celý úkol. Vlastně je obsahuje skoro každý plán a většinou bychom s tím měli počítat. Patři to k naší branži." Vaší branží samozřejmě mohla být myšlena příslušnost k SIS i příslušnost k řádu Jediů. V obou případech byla nutné počítat s pravidelným podstupováním nejrůznějších rizik a dost možná, že i Aerys Teral poukazoval na obojí.
" K těm možnostem. Jde hlavně o to, abys ve správnou chvíli správným způsobem nabídnul svoje schopnosti a v závislosti na tom nějak šikovně udělal, co po tobě budou chtít. Když nepřítel dostane některé informace, třeba i pravdivé, ale poněkud neurčité, nebo u nichž stačí změnit pár detailů, může to nepřítele dokonce zmást, nebo přivézt na špatnou stopu. A tak se dá postupovat i jinde, jen je to třeba správně vymyslet a provést." shrnul co měl na mysli.
"A ty tvoje postřehy?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Hoeren Complex

Takže blíže neurčité obavy, o kterých se ale nebude mluvit. Dobře, mistře. OK. Budu to respektovat, třeba z vás přece jen něco vypadne.

„Moje postřehy? Spíš jsem přemýšlel, jak se dostat dost blízko. Jak je přimět, aby… nebyli příliš podezíraví. Jako optimální mi přijde dostat je do situace, kdy pro ně bude velmi lákavé udělat první krok.“
S klidným výrazem opětuji Aerysův pohled.
„Takže přemýšlím, že bych se nechal převelet k šesté republikové flotile, blíž spolupracoval s Bavrisem a nechal věcem volný průběh.“

Nedodám – protože když nechám v tomto případě věcem volný průběh, konflikty na sebe nenechají dlouho čekat. Konflikty toho stylu, na jejichž základě se zpravidla zahajuje jemné oťukávání, jestli by náhodou, přece jen…

„Dá se s velkou pravděpodobností odvodit, že II má nějaké kontakty na šestou flotilu jako takovou, takže klasická otrávená slanina pro myši.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Horem Complex, jednací místnost

"Jestli to přeložení a tu spolupráci budeme muset vysvětlovat nejvyššímu velení....Tedy určitě jim to moc nepůjde pod nos. A Bavirisovi....., tak tomu teprve ne " zkonstatoval suše Aerys Teral, když jsi mu sdělil jaký máš plán. Jeho slova nicméně nenasvědčovala tomu, že by s tvým plánem nějak zásadně nesouhlasil, nebo že by k němu měl mít větší výhrady.
"Možná by si mysleli, že něčím takovým akorát ohrožujeme jejich vlastní plány a že bychom se do nich raději vůbec neměli míchat. Někdy by možná mohli mít i pravdu ale..."
Aerys Teral se krátce zamyslel a pak povídá.
"Tedy špatný nápad to není. Řeknu o tom Marcusovi a snad se to bude dát nějak zařídit Konec konců největší nároky mají přece jen ti ve velení," učinil další z poznámek na dění v posledních dnech.
"Pro zlepšení situace se prý musí něco udělat. No tak ať tedy taky něco udělají a zdrží se poznámek.
Jak by sis takovou spolupráci přesně představoval?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Selden Kane - Jaké je balancovat nad propastí

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, Horem Complex, jednací místnost

"Spolupráce? Stejná, jako spolupracuji jinde, když mě někam přiřadí. A mohlo by to jít bez zbytečného vysvětlování. Tohle jsou věci, co se dělají, a Republika nemá k dispozici až tolik... Jediů s nestandardními dovednostmi. Jsem poměrně logická volba. Hlavně, když Bavris píše nahoru pořád to, co píše."

Při poslední větě se sotva znatelně poušklíbnu.
Sice jsem se při poslední otázce obnášející šestou flotilu vyjádřil ve stylu, zda převelení do rancoří jámy v nabídce není, ale nepochyboval jsem, že v případě skutečné nutnosti by mě Rada Bavrisovi na krk poslala bez ohledu na osobní sympatie a antipatie. Vlastně jsem míval občas ošklivý pocit, že od podobného osudu mě chrání především spojené úsilí mistra Terala a Marcuse Tranta.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“