Pašeráci

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Přejete si pokračovat?

Anketa končí za 20.6.2015 19:37:28

Ano
1
50%
Ne
1
50%
Ano, ale jako singleplayer
0
Žádná hlasování
Jiné (napiš co)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašeráci

Příspěvek od Dash Spience »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy"(Punk)

Vnitřně jsem byl pořádně naštvanej. Celá naše loď, ve které jsem strávil hodiny a hodiny na všech možných vychytávkách a všech modifikacích. Teď mě samotného nenapadalo jak se dostat k lodi a upřímně to nechám radši na těch, co jsou na tohle plánování lepší. Já mám radši, když se mi v takovémhle průseru řekne udělej, nabourej, zkratuj nebo rozbij. Moje nejoblíbenější činnosti. Když Drobek rozděloval lidi, tak moje základní myšlenka byla jednoznačná.
Jenom ne s Tebou Drobku jenom ne s Tebou!
Nahlas jsem si oddechl, že nemusím jít s Drobkem, ale můžu jít s Arryanou. Aspoň někdo komu to trošku zapaluje, narozdíl od toho velkého blba.
Díky Drobku, už jsem se lekl, že budu muset snášet Tvou přítomnost.
Hodím směrem k velikánovi a snažím se si do hlavy dostat naší část, kterou musíme projít.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy" (Renar Haulage)

Návrh rozdělení do dvojic tak docela neodpovídal danému typu pátrání, který jsem pro sebe nevrhnul a do něhož bych se nejraději pustil s nadějí získání nějakého menšího sólokapra. Snad by se mi tak pracovalo líp a mohl bych si toho víc dovolit.
Práce ve dvojici měla také svoje výhody, jenomže ta dvojice musela spolupracovat, ideálně být trochu sehraná.
Nebyl jsem si docela jistý, s kým by se mi nejsnáze spolupracovalo. Velkým dílem mi bylo jedno, kdo to nakonec bude.
Každý byl nějak použitelný a každý uměl něco jiného. Proti dvojícím jsem se taky neozval. Měl jsem dojem, že je ten stav počínající shody alespoň na tom základním docela křehký a další nesouhlasy by mu nepomohly.

Z ostatních nápadů měl teď každý něco do sebe. Podtrženo sečteno, bylo spoustu věcí, po nichž se dalo shánět a stejně tolik dalších plánů, které se daly realizovat. Něco z toho, co tu zaznělo, by se zřejmě dalo přizpůsobit k mému obrazu.
K žádnému z těch konstruktivnějších nápadů bych nestavěl vyloženě odmítavě. Ale pravda byla, že šlo více o to najít zranitelná místa a rozhodující okolnosti, než o hledání daného typu informací, bez ohledu na jejich skutečný význam.
Přesný harmonogram plánu jsem si zatím nestanovil, i když jsem nad ním přemýšlel. Chtěl jsem se nejdřív zorientovat.
Protože se rozdělovalo na oblasti, záležely podmínky, stejně jako výsledné detaily plánu založeného s předešlou domluvou, na tom do jaké oblasti se dostanu. Na co všechno a hoko všeho se mi podaří natrefit. Teprve na tom bylo dobré stavět, zvažovat všechny ty zmíněné převleky a inkognita, jak tu zaznělo.
Přizpůsobit se situaci, umět na ni co nejlíp reagovat, vyvolávat určité dojmy. To bylo něco, v čem bych měl umět chodit.

Svým způsobem zajímavá mi připadla kapitánova zmínka o poldech. Co by asi říkal, kdyby věděl, že má jednoho poldu zvláštního určení přímo ve své posádce? Jestli pak by s ním byl pořád takový kamoš? ušklíbl jsem se tam uvnitř.
V tomto ohledu by se mi snad něco mohlo podařit. Oproti ostatním jsem v tom měl jistou výhodu. I když ve dvojici se uplatňovala obtížněji. Mohl jsem využít zejména svých schopností spojených z terénního výcviku. V tom jediném žádný problém nebyl. Zato využití přímějšího spojení, nebylo jen tak, když jste neustále měli mít někoho za zády.
Zatím jsem to tedy nechal na tom, že to nejdřív zkusím pomocí nějakého jiného plánu a tyhle věci si nechám v záloze.
Ze začátku se snad dalo i trochu improvizovat

"Tak jo," houkl jsem jen, když došlo na konečné rozhodnutí. Že mám jít na čmuchanou s Kausem, s tím ostrostřelcem, co se sám nabízel za bodyguarda, jsem vzal na vědomí chladně, jako prostý fakt. Do úvah jsem zahrnul, že takoví jako on se vyskytují ve větších partách nezřídka a že by tedy mohl docela zapadnout. Bez nabité pistole jsme se taky nemuseli obejít.
Daleko pozorněji jsem se věnoval oblasti, již jsme dostali přidělenou. Pozorně jsem si jí prohlédl. Zajímalo mě všechno, co se dalo z oblasti vyčíst, hlavně důležité body. Kolik je tam lokálů a tak vůbec. Případně i polohu dalších důležitých bodů, doků, hangárů a litcova sídla vůči naší oblasti.
Dotazy ohledně průběhu jsem žádné neměl. Mohl jsem odsud klidně vypadnout. Všechno se to nějak udělá i bez Drobka s kapitánem. Byla tu ale jedna organizační věc, kterou bylo před odchodem potřeba vědět.
„A jak to bude s koncem toho všeho ? Nějaké instrukce?“ dotázal jsem se.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy"

Drobeček přešel Punkovu poznámku tichým zavrčením a dál se věnoval plánování.
Oblast každého týmu byla přibližně stejně velká a v každé se vyskytovalo pár kantýn, či podobných podniků zábavního a opíjecího ražení. O moc více se nikdo z mapy dozvědět nemohl, přeci, jen byla to obyčejná mapa, bez vyznačených zločineckých teritorií, či jiných, pro vás v současné situaci potřebných zajímavostí.
Pokud někdo bude něco mít zajímavýho, nebo skončí, pošle zprávu mě, nebo Axisovi. Nevolejte přímo, můžeme být zrovna v situaci, kdy to nebude vhodný, jen zanechte zprávu a domluví se další postup.
Rozhodl Drobek, když se kapitán chvíli neozýval a podíval se na něj, zda bude nějak namítat.

Termín 23.3.
Další týden s vyloženě komorní účastí.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašeráci

Příspěvek od Dash Spience »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy"(Punk)

Drobek bohužel nezareagoval tak jak bych chtěl. Byl jsem připravený ho okamžitě setřít, ale on to jenom přešel. Na tváři se mi objevila naštvaná grimasa.Taky zkazí každou legraci kolohnát blbej. Věc se má jasně zaryl jsem si do paměti celou oblast svého působení, ač určitě tam budou nějaké mezery, ale ty snad vykryje Arryana.
Jasný Vaše blahorodí.
Pronesu po jeho poslední poznámce a pokud kapitán nebude nic namítat, já se podívám na Arryanu a hlavou kývnu k východu. Už je zbytečné se tu zdržovat. Snad bude mít stejný názor.Byl jsem fakt zvědavý co se venku dovíme.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy" (Renar Haulage)

"Fajn..., takže se ozveme," přislíbil jsem Drobkovi. Popravdě mi tohle řešení vyhovovalo. Být omezený časem, nebo jinými okolnostmi, plynoucími ze zřetelné hranice ukončení úkolu, by skutečně nebyly dobré.
Na základě mapy se moc zorientoval nedalo..., moc dalšího říct taky ne, leda tak opravdu vyrazit k nám vymezené oblasti a nějak se do té oblasti dostat. Snad ještě kdyby něco chtěl říct kapitán, ale ten teď mlčel. Nic dalšího důležitého se zřejmě nehodlalo objevit, takže jsem vše považoval za jasné a vyřízené.
"Jdem?" navrhl jsem tedy Klausovi. Ani jsem příliš dlouho nečekal na jeho odpověď a zamířil směrem ven z lokálu.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Pašeráci

Příspěvek od Gnost Kohn »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy": (Klaus Kreszent)

Mnohem lépe se mi pracuje se ženskou... většiny druhů, a on je muž a k tomu člověk. Nuže, je to kolega, takže zapomeneme na to, že je podřadným druhem a budeme spolupracovat. Využiji ho k jeho nejlepšímu potenciálu. Lidskému štítu, pokud bude potřeba a spolehlivě utíkám rychleji, než on. Na druhou stranu by se na mě ostatní nedívali dobře, kdybych ho někde nechal...
"Uvidím, co půjde šéfe...." Zakývu hlavou a kouknu na kolegu. Myslím ale, že s naší kombinací půjde něco vymyslet.
Obejít bary, možná nějaké to kasíno... nato vlastně nemáme peníze, takže jen bary a možná i do menších přístavů... prostě všechna pochybná místa, co půjdou.
Rozhodně asi zvážím šéfův nápad zkusit trošku rozdmýchat neplechu mezi Liturem a ostatními.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy"

Společnost se začala rozcházet. Loert s Klauem vyrazili jako první, následováni Drobečkem s doktorem. Zatímco Punk čekal na Arryanu a Kapitán s Teyah stále ještě uvažovali nad dalším postupem.
Díky tomu, jak se Drobeček zatvářil výhružně na barmana, nechtěl po vás ani zaplatit.
Nicméně na dvojicích bylo aby se samy rozhodli, jak, a hlavně kam vyrazí.
Zda půjdou pěšky, či zda obětují nějaké své peníze a využijí nějaké dopravní prostředky. A hlavně se musely dohodnout kam přesně půjdou.
Termín 30.3.
Vzájemná interakce je nejen dovolena ale přímo doporučena.
Mnohým se již nakupila značná absence, bylo by fajn, kdyby oni jedinci buď odpověděli, či se omluvili z odpovídání. (Popřípadě pokud neplánujete již pokračovat, dát to vědět.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy" (Renar Haulage)

"Měli bysme se tam dostat po svých a nejdřív tou oblastní projít. Během toho se můžeme domluvíme, kde začneme," odhodlal jsem se převzít iniciativu, jakmile jsem se ocitli vně zaplivaného baru. Ne, že bych si chtěl hrát na kapitána. Vědom, že musím s Klausem spolupracovat jsem byl připraven přijímat i jeho názory na plán, Ale myslel jsem si, že vím co dělám a jednal. Rozkaz to tedy nebyl. Spíš z části návrh, ale nejvíc se to blížilo suchému konstatování. Toto řešení bylo logické.
Cestovat nějakým vznášedlem, by spořilo čas a námahu, ale nespořilo kredity. S vynaložením toho nevelkého obnosu, bylo lepší počítat jinde, jako při placení v nějakém dalším baru. Po těch jsem se v naší oblasti chtěl dívat na prvním místě.
V rámci strategie jsem museli najít takové místo, kde se schází "dobrá" podsvětní společnost a k těm bary patřily.
Pak bylo ještě nutné splnit všechny podmínky místního zařízení, abychom se dostali do společnosti.
Na souhlasnou reakci jsem sotva počkal, obrátil jsem se směrem, kde se nacházela oblast vybraná pro nás dva.
Hodlal jsem se tam dostat co nejkratší cestou a tak rychle jak to půjde.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Děkuji Methorovi za odpověď a Phateovi za omluvu, neboť čeká na reakci Jordiho postavy.
Vzhledem k tomu že nikdo další se nenamáhal odpovědět, prodlužuje se toto kolo na 6.4.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Pašeráci

Příspěvek od Gnost Kohn »

Taris, nižší patra (Klaus Kreszent)

Jasně, že pošleme zprávu, nebudeme volat, či nic jiného, včetně osobního kontaktu a nakráčení kamkoli k ostatním vyřvávajíce co jsme vlastně zjistili. Mapa nám nepomůže... rychle jen kouknu, kde jsme my a kde jsou nejbližší podniky a kam až máme chodit, nebo kam to bude mít cenu. Stejně to zjistíme, až vlezeme do dalšího pajzlu, takže je to jedno. Z mého je mapa k ničemu. Rozhodně ale nezapadnu do prvního zaplivaného baru, na který narazím. Prvně bych obhlédl pár zvenku a až pak po poradě s mým kolegou rozhodl, kam jít. Na pár vteřin mě napadlo se rozdělit, každý by šel do jednoho a pak bychom se sešli a dali hlavy dohromady, ale vždycky... zrovna tady v nižších patrech se může stát prakticky cokoli, takže bude lepší, když bude jeden mluvit a druhý opodál mu krýt záda. Pár kreditů na drink bych ještě měl mít, nebo... na víc drinků a i nějaký ten úplatek. Kdybych nežil hedonistickým stylem života, měl bych jich víc. Ale chci, aby mi něco zbylo na nájem a i jídlo až se vrátím domů... proto mám na účtech peníze, na které nesáhnu, ani kdybych tady měl držet hladovku týden, než se dostanu pryč z téhle planety.

Vypadli jsme jako první... což, se mi nějak nelíbilo. Měl jsem z toho divný pocit. Odejít, jako první. Mohli ještě plánovat zlé skutky bez nás, možná o nás, zbavit se nás. Ano, jsem docela paranoidní, ale... ono opatrnosti není nikdy dost. Hlavně v téhle společnosti, kde by většina z nich prodala kolegu za pár tisíc kreditů. Tedy... já bych to udělal... neznám se s ostatními natolik, abych odhadl, co by udělali oni. Vlastně o to ani nestojím. Jsou to převážně zbytečné informace.
"Mluvíš mi z duše." Tón, kterým jsem to pronesl byl... docela jiný, než byla původní myšlenka. Zněl jsem možná trošku výhružně a nepříjemně... ale to jen, že jsem dlouho nemluvil... vlastně, já jsem docela mlčenlivý, ale tohle se mi stává málo. Ve skutečnosti jsem byl docela rád, že mu nemusím vysvětovat mé myšlenky a řekl je už za mě.
"Vybral bych jeden horší podnik, jeden lepší a nějakou tu střední cestu." Můžeme jich obejít samozřjemě mnohokrát víc, ale mohlo by se to protáhnout. Takhle je šance na něco narazit větší. Hlavně nesmíme vzít tři podniky hned vedle sebe. I když pochybuju, že by nějaký trošku nóbl podnik sousedil s tím, co jsem seděli do teď.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Jordi Linx »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy": (Axis Aran)
Věci se konečně dostaly do pohybu a celý tým se rozdělil do dvojic, které začaly postupně vyrážet za svými částmi úkolů. Podíval jsem se na zbytek obsahu své sklenky a mírným odfrknutím jsem jej od sebe odsunul, protože tohle jsem už dále pít nehodlal. Mou pozornost si nyní získala Teyah, které bych věnoval příjemný úsměv, pokud bych nenosil masku. Této ironii jsem se pro sebe pousmál a zahnal ji někam do pozadí své mysli.
Je čas věnovat se věci,
nadechl jsem se a odsunul Teyahiny křivky do pozadí.
Vyrazíme přímo do jeho sídla, kde požádáme o pracovní schůzku a uvidíme, jak se bude na naši nabídku tvářit. Hlavní je, že chceme vypadat, že s ním chceme být za dobře a chceme zkusit získat svou loď korektním a pro něj snad i výdělečným způsobem,
nastínil jsem první část našeho plánu, na které jsem začal částečně pracovat a čekal jsem, jestli má společnice bude také chtít přispět svou trochou do mlýna.
Každopádně od toho moc neočekávám. Víc chci zjistit z naší cesty základnou, z jedinců, které tam zahlídneme, bezpečnostní opatření. Hlavně by ses však mohla někdy během jednání vymluvit a odskočit si, abys něco opatrně zjistila. Kdybych já měl zahrát roli "božínku, asi jsem se ztratil, když jsem hledal záchod", tak by mi to moc jedinců asi nezbaštilo,
pousmál jsem se a přemýšlel nad dalšími možnosti, co bychom mohli během našeho výletu mohli zjistit.
-------------------
Omlouvám se Phatovi a Xavovi za neaktivitu - byl jsem převážně pracovně vytížen.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Pašeráci

Příspěvek od Phate »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy": (Teyah)

Mlčky jsem pozorovala členy naší úžasné a neobyčejné posádky, jak se pomalu, ale jistě rozdělují do funkčních dvojic. Ta funkčnost byla samozřejmě relativní, ale každý z nich věděl co je v sázce a rozhodně se budou snažit fungovat na sto procent. Tedy alespoň se to předpokládalo a když si nedej Sílo dají po hubě, třeba je to zklidní.
Každý se chytil toho, co mu bylo nejbližší a z čeho mohl vytřískat nejvíc. Kumpanie se pomalu rozcházela, když se Axis konečně probral k životu.

"No už sem se lekla, že ti ta břečka propálila trubky, nebo přivodila selhání jater." pronesla jsem, když ze sebe vychrlil postup našeho "vyjednávání".
"Určitě se nedá počítat s tim, že by nám dal loď zpátky za hezkej úsměv, ale třeba se na něco chytí." zapřemýšlela jsem. Litur byl přeci jenom obchodník a nakonec by to možná šlo celé vyřešit bez nějaké svéráznější akce. Sama jsem tomu moc nevěřila a trochu jsem se i těšila, až někomu nakopu prdel. Přeci jen už je to dlouho a sezení na zadku nebaví snad nikoho.

"Dobrej nápad, přemluvit někoho ze stráží, aby mi udělal prohlídku, určitě nebude tak nic těžkýho." zlotřile jsem se usmála a pomala se chystala k odchodu, když se většina z posádky vytratila.
"A když se hodně zadaří, malá procházka systémem taky neublíží. Aspoň teda né nám." dodala jsem ještě a čekala na kapitána.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra (Klaus Kreszent, Renar Haulage)

Oba pašeráci svižným krokem vyrazili do příslušné oblasti, umístěné za zadní stranou hangárů, kde byla i vaše loď. Naneštěstí jste v zadní zdi nenašli žádný zadní východ, i když místy nevypadala zeď nijak bytelně.
Hned na první pohled jste pochopili, že položku na seznamu "lepší kantýna" jste zde rozhodně najít nemohli. Vedle podniků co jste zde zahlédli vypadala kantýna co jste zrovna opustili jako velice luxusní podnik.
Nyní jste se mohli rozhodnout do kterých dveří konkrétně zamířit.

Taris, vyšší patra (Axis Aran, Teyah)

Dvojice vyjednavačů měla poněkud delší cestu, neboť Litur měl své sídlo kapku vzdálenější, aby nebyl doma rušen provozem lodí.
Jeho sídlo z venku vypadalo celkem luxusně, ale z vašich zkušeností jste poznali, že se nejedená o žádnou extratřídu. Nebylo totiž nijak velké a na planetě, kde byl takový nedostatek prostoru jako na Tarisu, byla hlavní známka luxusu a moci právě velikost.
U dveří nikdo nestál, pouze byl vedle dveří panel s robotickým okem.

Termín je 13.4.
Garthova postava Arryana je pro velkou absenci dočasně převedena mezi NPC, čímž Dash dostává možnost se hnout dále a může dále odpovídat (doufám že toho také využije)
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra: (Renar Haulage)

Dělal jsem, že jsem si klausova tónu nevšiml, ale dával jsem si na jeho reakce trochu pozor.
"Dobře, zkusíme jich víc," souhlasil jsem slušně, i když jsem neřekl, kolik a jakých podniků bychom měli přesně navštívit. Pokud šlo o počet, mohli jsme nahlédnout prakticky do všech barů, které najdeme. Ale vyptávat jsme se nemohli víc jak ve dvou. Objevit se všude a použít tam stejný postup by udělalo z většiny pokusů o obezřetné vyptávání něco zbytečného. Vlastně by se z toho stalo veřejné tajemství.
Jak se ukázalo i bez větší diskuse, byl Klausův pln neproveditelný, protože jsme na žádnou lepší sortu baru nenarazili.
Ty ostatní lokály byly patrně všechny skoro stejné. Přesto jsem se pokusil vypozorovat drobné náznaky, něco z toho, co mi řekl táta, cokoliv co by mi napovědělo. Nějak zvlášť jsem ovšem nečekal, že něco najdu. Zřejmě jsem do některého z nich musel vejít a teprve uvnitř hádat, jestli je to správné místo..
Nakonec jsem si tedy vybral další nevábný místní podnik a zastavil se kus od něj..
"Já zkusím mrknout sem. Tobě bude stačit chvíli počkat. Pak můžeš přijít za mnou," sykl jsem potichu na Klause. Samozřejmě tím začínalo platit obvyklé pravidlo. Od teď se vůbec neznáme. Jakkoliv bych původně raději pátral sám, když už jsem byl ve dvojici s Klausem, měl jsem víc důvodů pro to, aby se držel poblíž mě.
Došel jsem ke dveřím a prošel jimi dovnitř. Zdánlivě ledabyle jsem zamířil k pultu, nebo jestli tam něco podobného bylo. Zdání opravdu klamalo. Po cestě jsem si stihnul prohlédnout pult, většinu osazenstva a vůbec celý viditelný prostor toho místa, kde se nalévaly nějaké ty patoky. Znovu po několikáté jsem hledal cokoliv, co by mi napovědělo, že zde můžu něco objevit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Jordi Linx »

Taris, nižší patra, bar "U pobudy": (Axis Aran)
Společně s Teyah jsme možná i s nadšením opustili bar "U pobudy" a zamířili krokem k sídlu Litura. Cestou jsem si v hlavě ještě procházel možnosti a vše, co bychom mohli zkusit vyjednat nebo zjistit, ale absolutní nedostatek informací byl proti mně. Naštěstí Teyah sdílela mé nadšení s jejím menším slíděním po Liturově rezidenci.
Jen při té procházce zkus nebýt až přehnaně podezřelá. Nesmíme vzbudit dojem, že něco kujeme, jen prostě chceme zkusit dostat naši loď po dobrém a po zlém nás ani nenapadne,
upřesnil jsem, když jsme se přibližovali k sídlu, které ... nebylo až tak honosné, byť paláce huttů také dovedly na první pohled klamat.
A na ty další taky ...
neodpustil jsem si zábavnou myšlenku.

Vstup se nezdál být na první pohled příliš chráněný, ale i tak jsem se po okolí rozhlížel po možné existenci dalších kamer a pozic, kde by mohlo čekat nějaké to překvapení. Nijak jsem se však nezastavil a volně až dokráčel k robotickému oku, které tu dělalo majordoma. Zastavil jsem se před ním a ruka založenými na hrudi si odkašlal, což můj syntetizátor trochu elektronicky obohatil a znělo to zábavně, jak jsem ostatně i trochu zamýšlel.
Jsem Axis Aran, kapi ... ehm, dočasně suspendovaný kapitán Dug's slime. Rád bych mluvil s panem Liturem a předložil mu obchodní nabídku, případně s ním jednal v rámci našeho nedávného obchodu,
pronesl jsem cíleně nahlas a snažil jsem se o to, aby to celé znělo sebevědomě. Byl to úmysl o to, abych nepřišel jako zpráskaný pes a naopak vzbudil zvědavý zájem, jak si po tom všem můžu tak jistě přijít. Nyní nezbývalo než čekat na nějakou reakci.

Pokud by nás rovnou vedli dále dovnitř, tak bych se snažil nenápadně si prohlížet veškeré cesty a místo, kterým bychom procházeli. Přeci jen by to celé teoreticky mohlo fungovat i jako dobrá zástěrka - útok na sídlo přes nějakého prostředníka. Ale na podobné plány bylo ještě brzo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“