Technika M.W. - Flotila Mandalorianů

Archív obsahující informace z období od starých sithských válek, přes mandalorianské války až po občanskou válku Jedi.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Arves

Příspěvek od Arves »

Válečný droid Basilišek

Obrázek

Třída: Bitevní droid

Délka: 10 metrů

Výrobce: Mandaloriané (vytvořen Basiliskany)

Výzbroj: Laserové kanóny, Pulsní kanóny, odpalovače tříštivých střel, tyče generující Šokové vlny, Aktivní klepeta

(některé varianty byly osazeny těžšímy zbraněmi)

* Pilot mohl upevnit svou osobní zbraň na droida

Posádka: 1 (pilot)

Desing:
Originální Basilišek byl velký zvířecí droid vytvořený Basiliskany, i když vnější pozorovatelé mohli podotknout, že připomíná spíše kombinaci Zalorianského kamenného lva a brouka Karren. Když Mandaloriané je začli vyrábět, přidali hřbetní kontrolní mechanismus kterým mohl pilot, který droida takto osedlal, ho mohl v bitvě ovládat. Navzdory tomu, Basilišci získali značnou umělou inteligenci. Říkalo se, že Mandalorian a jeho Basilišek si utvořili pouto, skoro jako přátelství. Když byl Basilišek zničen v bitvě, jeho pilot mu poskytl válečnický pohřeb, než ho poslal do hvězdy. Mandalorianské fušérství bylo příčinou vytvoření nespočtu variant Basilišků, na rozdíl od původního designu droidase stal tak více vozidlem, či lodí. Pzdější verze obsahovali zavřený kokpit, větší křídla, která sloužila jako nosné plochy, a prakticky byla elimonována podobnost se zvířetem, získaje tak bližší podobnost s lodí. Speciálně modifikované verze Basilišků, měli velké bomby, jakéhokoliv typu, které mohli shazovat, a nasměrovat ve velké rychlosti na nepřátelské lodě.

Charakteristika:
Válečný droid Basilišek, známý v Mando'u jako Bes'uliik nebo "železná bestie", byl intellgentní bitevní droid, originálně vyráběn Basiliskany, ale slávu získal až díky jeho vužití Mandaloriany.

Válečný droid Basilišek mohl operovat jak v atmosféře tak ve vakuu, pohotově se angažoval v boji flotil. Vesmírný boj vyžadoval, aby Mandalorianský jezdec nosil a hermetickou zbroj. Když se strana otočila a byla zapotřebí pomoc na povrchu planety, droid se mohl vrhnout z orbity a zapojit se do pozemní bitvy.

Jeho výzbroj byla na svou dobu pokročilá, a dokonce i v pozdějších dobách byly jeho zbraně schopné udělat krátký proces s novějšími loděmi. Byl vyzbrojen Pulsními kanóny, třaskavými střelami, tyčemi generujícími šokové vlny, které uvolňovali devastující plasmové salvy které mohli prorazit trupy lodí, a těžká aktivní klepeta, některé variace byly osazeny těžšími zbraněmi na úkor výkonu. Pilot mohl navíc připevnit svou osobní zbraň na droida, například Mandalorianskou pistoli nebo sekyru, u sedla. Když útočili na větší zařízení či budovy, dva Basilišci čast nesli atomovou bombu mezi nimi a katapultovali ji na jejich cíl.

Historie:
Když Mandaloriané dobili Basiliskankou domovskou planetu, Basilisk, okolo 3 997 BBY a podrobili inteligentní Basiliskany v prosté Lagartoz War Dragons, nvíc také získali designs droidů a pokračovali v jejich výrobě. Droidi vešli ve známost během Mandalorianských válek, kdy Mandaloriané osedlávali tyto droidy a terorizovali s nimi Galaktickou Republiku.

schéma:
Obrázek
info přidal Xavier

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pěchotní loď Shaadlar

Obrázek

Třída: Pěchotní loď

Délka: 130 metrů

Hyperpohon: Třída 2

Štíty: Vybaveno

Výzbroj: Střední Turbolasery (10), Bodová ocrhana středních Iontových Kanónů (6), Bodová ochrana malých odpalovačů tříštivých střel (10) (50 střel)

Posádka: 30

Pasažéři: 800

Nákladová kapacita: 2 500 tun

Životní podpora: 1 rok

Cena: 3 000 000 kreditů (1 200 000 použitá)

Charakteristika:
Shaadlar byl založen na designu Basiliska a měl hrůzostrašný hmyzí vzhled. Byly schopné vysazovat pěchotu na povrchu planet, kde se vysunuly čtyři "nohy", aby podepřeli hmotnost lodi samotné. Loď byla v průběhu generací modifikována, pozdější modely pěchotních lodí neměly tak hmyzí vzhled a měli šest nohou umístněných pod hlavním trupem lodi.

Různé modely byly vyzbrojené iontovými kanóny, stejně jako odpalovači tříštivých střel pro zničení pozemních cílů.

Historie:
Pěchotní loď byly využity během Velké Sithské války a Mandalorianských válek, útočily s nimi na planety, jakmile byla dobyta orbita.

pozdější verze lodi:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:19:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Útočná loď Jehavey'ir

Obrázek

Třída: Velitelská loď

Délka: 188 metrů

Motory: 5

Hyperpohon: Třída 2, Třída 12 (záloha)

Navigační systém: vybaven

Výzbroj: střední dvojité turbolasery (5), Těžké Iontové kanóny (3), Odpalovače Super-těžkých tříštivých střel (6) (6 střel každý)

Posádka: 200

Pasažéři: 500 (Mandalorianští vojáci)

Nákladová kapacita: 3 500 tun

Podpora: žádná

Životní podpora: 6 měsíců

Cena: 10 milionů kreditů (4 miliony použitá)

Charakteristika:
Vzhledem podobná součastné Mandalorianské bitevní lodi Kyramud, obě byly založené na technologii Basilisků, útočné loďe byly poháněny pěticí motorů a byly vyzbrojeny pěti středním dvojitými turbolasery, třemi těžkými iontovámi kanóny a šesti odpalovači super-těžkých tříštivých střel. Tyto útočné loďe měli vždy zbraně nabyty a připraveny k palbě, dokonce i v hyperprostoru, což jim dovolovalo je využít v okamžiku, kdy vstoupili do bitvy. Postrádali hangáry, a místo toho měli speciální vzduchové uzávěry dovolující snadné vypuštění pěchoty k cizí lodi, pro její nalození.

Útočná loď Jehavey'ir, pojmenovaná podle slova v Mando'a pro "přepadení", byla využívána Mandalorianskými Neo-křižáky během Mandalorianských válek.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:18:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Bitevní loď Kyramud

Obrázek

Třída: Bitevní loď

Délka: 752 metrů

Výrobce: Basiliskané

Rychlost: 1 250 km/h

Hyperpohon: třída 2 (záloha třída 15)

Štíty:

Navigační systém: Navigační počítač vybaven

Výzbroj: Střední dvojité turbolasery (25), Bodová obrana středních iontových kanónů (12), Odpalovače těžkých tříštivých střel (10) (80 střel), Projektory tažných paprsků (6)

Posádka: 1 200

Pasažéři: 2 000 (Mandalorianští vojáci)

Nákladová kapacita: 8 000 tun

Podpora: Váleční drojdi Basilišci, Stíhače (36), pěchotní lodě Shaadlar (3)

Životní podpora: 1 rok

Cena: 40 milionů kreditů (22 použitá)

Charakteristika:
Bitevní loď Kyramud, pojmenovaná po slově v Mando'a pro "zajíkák" nebo "assassin", zahrnovala série velitelských lodí využívaných Mandalorianskými Křížáky a Neo-Křižáky.

Bitevní loď Kyramud připomínala Basiliské válečné droidy v jejich estetickém designu, a byly založeny na ukradeném Basiliském designu. Pozdější modely, ač podobné tupu využívaným během Velké Sithské války, byly hladšího designu, odlišujíce se od více organičtějšího vzhledu staršího modelu. Měli namontovány "ploutve" podél boků.

Tato plavidla byla často využívána pro pozemní útoky.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:18:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dreadnaught Kandosii

Obrázek

Třída: Dreadnaught

Délka: 1 360 metrů

Výrobce: Originální části ukradeny od střetích stran, Různí mandalorianští výrobci

Motory: Corellia StarDrive motorový systém

Hyperpohon: Třída 2 (záloha třída 9)

Trup: palubní plátováni od Byblos Drive Yards

Navigační systém: Navigační počítač vybaven

Výzbroj: Střední dvojité turbolasery (30), Bodová ochrana trojitých laserových kanónů (12), Odpalovače super-těžkých tříštivých střel (12) (120 střel), Emitory tažných paprsků (6)

Posádka: 10 000

Pasažéři: 30 000 (vojáci)

Nákladová kapacita: 45 000 tun

Podpora: Váleční droidi Basilišci, Stíhači (128),Pěchotní lodě Shaadlar (8)

Životní podpora: 5 let

Cena: 200 milionů kreditů (120 milionů použitý)

Charakteristika:
Dreadnaught Kandosii, pojmenovaný podle slova v Mando'a pro "bezcitnost", byl největší velitelskou lodí využívanou Mandaloriany během Mandalorianských válek.

Design Kandosii měl ostré, tenké linie a byl založen na různých ukradených technologiích.

Tyto lodě byly vyzbrojeny několika odpalovači nukleárních střel, umístněných na lodní přídi a spodní lower vyčnívající superstruktuře. Známá chyba v jejich designu byla jejich navigační počítač hyperpohonu, který mohl být poškozen strategicky umístněným zásahem do zádě.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:18:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Q-transport Meteor

Obrázek

Třída: Q-transport

Výrobce: MandalMotors

Výzbroj: Dvojité blasterové kanóny (2)

Posádka: Pilot (1)

Charakteristika:
Q-transport Meteor byl pěchotní transport využívaný Pravými Mandaloriany, a později Mandalorianskými Protektory.

Navrhnut a vyráběn MandalMotors, působil Meteor jako výsadková loď schopná převézt Mandalorianské vojáky rychle na povrch z hangárů Mandalorianských nosičů. Loď byla údajně tvarována, aby připomínala tváře originálních Mandalorianů.

Navíc měla těžké plátování trupu, loď byla chráněna dvojitým blasterem na každé straně trupu. Přistávala na čtyřech přistávacích nohou schopných pohltit náraz prudkého přistání.

Historie:
Díky exkluzivnímu využití Mandaloriany, se vžil název Mandalorianský výsadková loď. Je založena na podobném designu jako výsadková loď používaná Neo-křižáky během Mandalorianských válek.

Po Mandalorianské občanské válce byl rozpuštěn MandalMotors, Meteor byl nahrazen "Obojživelným mezihvězdným útočným pěchotním transportérem" od Kuat Drive Yards.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:18:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Mandalorianská loď dungeon

Obrázek

Třída: Transportní loď

Výrobce: MandalMotors

Hyperpohon: Vybaven

Charakteristika:
Mandalorianská loď dungeon byl válečný transport využívaný různými Mandalorianskými organizacemi.

Historie:
Mandalorianské loďe dungeon byly využívány Mandalorianskými Neo-Křižáky během Mandalorianských válek. Tato třída byla předlohou pro transportní loď Lictor, tisíce let po skončení tohoto konfliktu. Mandalorianští Protektoři využívaly tato stárnocí plavidla během Yuuzhan Vongské války.
Naposledy upravil(a) Xavier dne 16.9.2010 16:17:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rychlý útočný dělový člun Teroch

Obrázek

Třída: dělový člun

Délka: 18 metrů

Rychlost: 1 000 km/h (v atmosféře)

Hyperpohon: Třída 2

Výzbroj: Laserové kanóny (dvojité)

Posádka: 8

Pasažéři: 6

Životní podpora: 3 týdny

Cena: 400 000 kreditů (200 000 použitý)

Charakteristika:
Dělový člun Teroch, pojmenovaný Mando'aským výrazem pro "nelítostnost", byl rychlý útočný dělový člun využívaný Mandalorianskými Neo-Křížáky během Mandalorianských válek. Jakmile prolomili nepřátelské linie, mohl v momentě obklíčit nepřátelské lodě.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Ozbrojená loď Pursuer

Obrázek

Třída: Těžká hlídková loď/Vojenský transport

Délka: 30,1 metrů

Výrobce: MandalMotors

Rychlost: 1 000 km/h

Hyperpohon: Třída 1,0 (Záloha třída 16)

Štíty: Vojenské kvality

Navigační systém: Vybaven

Výzbroj: Dvojitý blasterový kanón (1), Iontová věž (1), Odpalovač protonových torpéd (1)

Posádka: Pilot (1)

Pasažéři: Stráže (2), Vězni (5)

Nákladová kapacita: 35 metrických tun

Životní podpora: 5 týdnů

Cena: 200 000 kreditů (40 000 použitý)

Charakteristika:
Ozbrojená loď Pursuer bylo těžké hlídkové plavidlo vytvořeno MandalMotors pro potřeby Mandalorianů.

Plavidlo bylo dobře ozbrojeno, na svou velikost, s dvojitými blasterovými kanóny a věžovým iontovým kanónem, dávající lodi hrozivou palebnou sílu. Štíty vojenské kvality chránili Pursuer před poškozením.

Historie:
Počáteční verze lodi Pursuer využívali Mandalorianské Neo-Křižácké síly během Mandalorianských válek.

Tisíce let pozdeji, se lodě staly populární díky Sparovi a jeho Mandalorianským Protektorům během Klonových válek.

Během Yuuzhan Vongské války, Mandalorianští Protektoři používaly Pursuery s ve velkým, občas s útočným stíhačem Gladiator nebo dvěma, k osvobození světů jako Gyndine.

schéma:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Xavier dne 10.9.2011 06:45:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Stíhač Davaab

Obrázek

Třída: Stíhač

Délka: 8,8 metrů

Výrobce: Mandalorianské Neo-křižácké Válečné kovárny

Modifikováno: Jednotlivý Mandalorianští Křižáci

Rychlost: 1 100 km/h

Hyperpohon: Třída 2

Výzbroj: Kanón (1)

Posádka: Pilot (1), Střelec (1)

Nákladová kapacita: 40 kg

Životní podpora: 1 týden

Cena: 150 000 kreditů (80 000 kreditů použitý)

Charakteristika:
Jeho jméno pochází z Mando'a a má význam "odnášet" a "exekuce", stíhač byl využíván Mandaloriany pro ochanu velkých lodí. 8,8 metrů dlouhý Davaab byl široký, s asymetrickými křídly: delší, sklopené do tvaru ploutve a kratší křídlo s kanónem. Bublinový kokpit dovoloval pilotovi vidět lépe okolo sebe. Plavidlo bylo navrženo tak, aby přistávalo s každým křídlem horizontálně otočeným, podobně jako to dělal B-wing o milénia později. Design stíhače také nejasně připomínal Miy'til a stíhač Ginivex z éry Klonových válek.

Byl založen na silně modifikovaném modelu od Core Galaxy Systems z dob před Velkou Sithskou válkou, mohly být viděny ve vlstnictví různých Mandalorianských Křižáků. Když se Neo-Křižácké ideály začali šířit Mandalorianskými silami, byl tento model masově vyráběn v jejich válečných kovárnách, dávajíce novým válečníkůmvíce rozpoznatelný model.

Odpovědět

Zpět na „Dantooinský Archiv“