Star wars Námluvy princezny Leii

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

libila se vam tato kniha?

Ano
12
60%
ne
1
5%
knihu jsem nečetl
7
35%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
checkman
Učedník
Učedník
Příspěvky: 242
Registrován: 14.1.2008 16:02:28
Bydliště: Corusant Chrám Jediu
Kontaktovat uživatele:

Star wars Námluvy princezny Leii

Příspěvek od checkman »

Star wars námluvy princezny Leii
Nová republika mohla být silnější s Hapanskou hvězdokupou ale princezna leia by si musela vzít za muže prince isoldera.Hapani prileteli na Corusant s dary princezne Leie.Leia však chtěla za muže hana sola ale hanovi se ten vztah isoldera k leii vubec nelíbil.Pak v kartách vyhrál planetu Dathomir v partii s diktatorkou druhu arkania a leiu unesl na tu planetu dathomir ktera byla v sektoru zbytku imperia.Chewie chtěl hana zabit ale han mu povedel ze sam by Chewie by falcon sam neuridil na planete ho zajali čarodějky ze kmenu zpivajici hory ktere vnímali silu.Luke skywalker se mezitim spojil s isolderem aby leiu nasli vydaly se na dathomir aby je nasli a hana zatkli.Tam je take zajali carodejky zpivajici hory a dovedly je do jejich tabora.Nad Dathomirem byly sondy ktere zakrivali planetu a do tri dnu se mela teplota na Dathomiru o 50stupnu snizit.Tenhle rozkaz vydal diktator Zjins ktereho han zneskodnil tak,že kdyz byla bitva mezi hapany a imperiem tak han znicil stity a hapanska strelba ho znicila.Na dathomiru byly take sestry noci ale tech bylo vic a ovladali temnou stranu sily.Sestri zpivajici hory meli ochocene rancori a bojovali proti sestram noci pak prileteli hapane a po bitvě se zbytky imperia a zachranili je.Leia si vzala hana a isolder si vzal teneniel Djo.

Mě osobne se ta kniha libila a davam ji 9/10
a libili se mi i ti osedlani rancori.
Naposledy upravil(a) checkman dne 07.4.2008 19:13:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

V SW je tolik zvířat a v 90% her a knih sou -píp- rankoři, už je to trapný, dělaj jak kdyby jich byly miliony a žili na desítkách planet...

kernel32

Příspěvek od kernel32 »

RomanArts - Někdy mám podobný dojem... :?
Nicméně za tohle autor Námluv princezny Leiy nemůže. Námluvy jsou, pokud je mi známo, první kniha (kromě přepisu Návratu Jediho), ve které se rancoři objevili (v originále vyšla už v roce 1994). Navíc Dathomir je považován za planetu jejich původu, čili v případě Námluv je výskyt rancorů podle mě úplně v pořádku...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Kniha se mi dobře četla, můj první román z období New Republic.
Osobně mi sedl příběh, stavěný na zajímavé zápletce: Han Solo bojuje o přízeň Leii, o kterou se uchází princ Isolder, mocný následník trůnu Hapeského konsorcia.

Typický pašerák alias generál Han se nerozpakuje a pro svou milou se vrhá do hazardní hry, aby získal co největší jmění a trumfnul svého soka. A vyhrává planetu...

Také pasáž, která je převážnou většinou celé knihy a odehrává se na oné planetě Dathomir, je poutavá. Rancoři, čarodějky, imperiálové, diktátor Zsinj a do toho rivalita Isoldera a Sola. Ten nakonec získává Leiino srdce zpět a happyend je na světě. A dvojitý, neboť i princ nalézá svou lásku v podobě Teneniel Djo, jedné z dathomirských čarodějek.

Opravdu zajímavý román, rozhodně doporučuji všem příznivcům Hana Sola, Luka Skywalkera, Impéria i všeho kolem.

Samozřejmě nejen jim! ;)

EAST
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“