Xavier Quaid - 1. mise

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Xavier Quaid - 1. mise

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Od tvého přijetí uplynulo přes půl roku a - tvými slovy - dostalo se ti možnosti "se rozvíjet, bez toho, aniž by ses musel bát, že překročíš nějaký nařízení nebo nějaký pravidlo".
S kolektivem jsi měl podobné problémy jako svého času v chrámu, ale nějaké ty zásadní rozdíly by se našly. Mistři vás v rozletu nijak nebrzdili, pravidla byla hlavně podřízena "potravnímu řetězci" a většina studentů ti nevěřila už od začátku, a tys k nim choval úplně stejnou míru důvěry.
Přesto - nebo právě proto - jsi dělal značné pokroky.

V obklopení novými možnostmi ti plynul život značně monotónně, a dá-li se to slovo vůbec použít o Korribanu a studiu na akademii, snad i poklidně, alespoň do chvíle, než jsi znovu potkal Nym.
Vlastně ona potkala tebe, a to zcela záměrně.
Od příletu na planetu jste se úspěšně míjeli, každý příliš zaujat vlastními zájmy a povinnostmi - ale teď po ránu vtrhla do tvojí ubikace jako pouštní bouře a ani se neobtěžovala klepáním. Nějakých pět kroků za ní se drželo vámi zachráněné vyžle, poněkud vykrmenější a mnohem úpravnější, než když jsi je viděl naposledy. Působilo... rozpačitě a nejistě, jako by nevěřilo svým očím.
Nym ji okázale ignorovala, uvelebila se zády o stěnu a rychle přelétla místnost pohledem - který se zastavil na tobě.
Vzbuzovala dojem bohyně pomsty, která je z nějakých důvodů velmi, velmi naštvaná.
Xaviere Quaide, jaký máte vztah k archeologii? sykla, a vzápětí jí začalo cukat v koutcích.
Naštvanost jako by z ní začala opadat do jakéhosi sarkasmu a pozvolna se zlepšující nálady.
Naposledy upravil(a) Elinor Yall dne 14.10.2009 17:45:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Když ke mne do pokoje vtrhla Nym s vyžletem, neměl jsem zrovna dobrou náladu. Ona vypadala podobně, i když se nakonc ukázalo že jí spíše jen hrála.
Nijakej, nikdy jsem jí nezkoušel. A pochybuju že bych na ní měl trpělivost.
Odpověděj jsem podle pravdy.
Proč, mam snad vyrazit do Údolí temných pánů, kde nafasuju lopatu?
Otázal jsem se rovnou a zaal mít z toho špatný pocit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Takovou smůlu nemáš, nasadila Nym sladký úsměv, je to ještě horší. Jeden z mistrů na akademii Linart Gryss totiž hodlá podniknout menší výpravu na Dxun. S archeologickým týmem, protože se hodlá věnovat průzkumu tamních památek. Jako by to nebylo pobombardované, podminované a vesměs i srovnané se zemí, pokud mě tedy paměť nešálí. Ale zjevně má nějaký plán.
Pohodila hlavou a zbavila se tak pramínku vlasů, co neustále padal do očí.
V průběhu svého působení při vykopávkách v údolí Temných pánů získal v jistých kruzích statut neloajální osoby, co si hraje především na vlastním písečku. Způsobem, který se výš postaveným nezamlouvá - ale ani jim nedává možnost jej otevřeně zlikvidovat. Ideální by bylo, kdyby jej potkala... nějaká nehoda.
Pečlivě tě pozorovala a číhala na jakoukoli znatelnější reakci.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Chvíli jsem pátral v paměti jaká hrobka by mohla být v takovém zapadákově. Pak jsem si vzpoměl že Ulic Qel-Droma tam přestěhoval hrobku Freedona Nadda a bývalé královny a krále Onderonu.
Musel jsem se v duchu nad osudy Ulica Qel-Dromy pousmát, vždy mi připadali legrační, a poté co jsem mohl nastudovat i jejich Sithskou verzi mi připadali legrační ještě víc.
Proč by měli být rozbořené mi došlo po chvíli.
Mandaloriani tam měli za války základnu. Ale pokud vim tak si jí vůbec nevšímali, jestli o ní vůbec věděli.
Přenesl jsem zrak na menší dívku, tvářila se tak jak jsem předpokládal.
Se moc neksichti.
Opět jsem pohlédl na Nym.
Proč tomu vždy všichni říkají nehoda když je jasný o co jde? Když o nechtěnym dárku řeknu že mi na něj NEHODOU upadlo desetikilový bourací kladivo, a to celkem patnáckrát, taky tomu nikdo nevěří.
Pozastavil jsem se nad ne nezajímavým faktem.
Předpokládám že chceš aby v této "nehodě" v jistém směru "nefiguroval."
PRonesl jsem svůj předpoklad a dal si na obou uvozovkách dobře záležet.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Zhruba si rozumíme, s tím rozdílem, že jsem měla na mysli spíš nehodu toho typu, kdy se na narozeninové párty natolik ponoříš do zajímavé debaty, že dárek pečlivě odložíš vedle sebe, aby se mu náhodou nic nestalo - a on si tam prostě sedne tvůj neoblíbený obézní strýc, zazubila se Nym a věnovala své učednici pohled ještě se toho máš spoustu co učit, holka.
Což byla ta zábavnější část.
Méně zábavné je, že budeme muset přesvědčit Grysse, aby tě vzal do týmu.
Tedy, já už většinu své práce v tomhle odvedla, takže bude stačit udělat jenom dobrý dojem. Někdy během dne by si s tebou chtěl promluvit.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

I tak se dá pojmout.
Připustím její výklad nehody.
Odloží ho na Dxun a neoblíbený učeň Quaid ho náhodou shodí nějaký potvoře do chřtánu. No supr.
Když však vylechnu pokračování jejího plánu, začne mi lehce cukat v koutku úst. Násilím ovládnu svou mimiku.
Jak ho mám přesvědčit aby mě vzal do týmu archeologů, když o archeologii vím jen to že je vhodné ji provozovat v ruinách?
To ho mam tak ožrat, aby mě, zatímco bude nezpůsobylý k rozhodnutím, vzal a pak z toho něměl jak couvnout?
Ujišťuji se že chápu co po mě asi tak může chtít.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, akademie Sithů

Tvá skepse byla nepřehlédnutelná, dokonce natolik, že Nym nadzvedla obočí.
I tak se to dá pojmout. poznamenala tiše.
Mimochodem, Gryss dobírá do týmu tři lidi, a mezi možnými kandidáty nebyl ani jeden archeologický expert. A tebe mezi ně zařadil, když se rozhodl trochu víc informovat o to, co nazval "bitvou o bukanýrskou šalupu".
Zdálo se, že je tak nějak na odchodu, ale ještě váhá, zda se nechceš na něco dozeptat.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, akademie Sithů

Takže chce aby sme mu drželi návštěvy od těla, zatímco on si bude číst deníčky Onderonskejch panovníků.
Usoudím podle jejího výkladu.
Nechám Nym odejít.
Rozhodnu se že jestě před tím než za naším milým archeologem zajdu, že se stavím v tělocvině a zbavím se tam své flustraci na něčem do čeho půjde pořádně mlátit.
Vyrazím rovnou, plánuje jak se vetřít do přízně sithskému archeologovi.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, tělocvična

Komplex tělocvičny byl z dobré poloviny prázdný, jak se ostatně dalo očekávat. Vpodstatě tedy záleželo jen na tobě, jestli se rozhodneš odreagovávat frustraci ze svého úkolu na některém ze zdejších simulátorů (dva byly volné), pokusíš se najít nějakého soubojového sparring partnera z řad ostatních studentů a pocvičíš si své schopnosti ve cvičném duelu, vyzkoušíš si své dovednosti na otrocích nebo na droidech...
Buď jak buď, nikde se kolem nevyskytovaly žádné z tobě již známých tváří. Alespoň co jsi mohl postřehnout v první moment.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, tělocvična

Ač jsem měl chuť se postavit proti inteligenci přirozené a ne jen umělé, přesto jsem raději přešel k výcvikovému droidovi.
Aktivoval jsem ho a nastavil obtížnost o něco větší, než jsem obvykle používal.
Odstoupil jsem od něj, a zatímco mu nabíhal bojový program, aktivoval jsem meč a uchopil ho do levé ruky.
Ukaž se ty hromado šroubků.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, tělocvična

Bojový program se načítal podstatně pomaleji, než jsi byl zvyklý.
Sice platí, že co se vleče, neuteče, ale v případě tréninkového droida to bylo spíše k vzteku než k nalezení snadného cíle pro odreagování frustrace.
Už sis pomalu říkal, že ten šmejd snad nenajede, když naskočily všechny patřičné systémy a proti tobě vyrazil kovový kolos vybavený dvakrát dvěma končetinami zakončenými až nepříjemně ostře vyhlížejícími čepelemi.
Oproti tradičním dvěma to byla pěkná změna a i nástup byl podstatně razantnější než kdy dřív.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, tělocvična

Přemetem doleva za něj, jsem se dostal z jeho útoku a při zvedání jsem po něm vyrazil a ťal po jedné jeho paži, co mi byla nejblíže.
Než se mě mohl stačit přesměrovat vyskočil jsem nahoru a přeskočil ho.
Při skoku jsem se otočil a ťal do něj, když jsem byl nad ním.
Při dopadu, jsem šel rovnou do podřepu a vedl další sek nahoru.
Poté jsem se několika kotouly vzad vzdálil z jeho dosahu, abych analyzoval, zda jsem mu nějak skutečně ublížil.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, tělocvična

Nezdálo se, že bys droida krom několika škrábanců výrazněji poškodil.
Na tvůj protiútok bleskově přešel do obrany - a zatím, co ses věnoval zhodnocení svých manévrů, zaútočil na tebe horním párem svých končetin - pravou vedl úder směrem na tvé pravé rameno, levou pak zaútočil na bok.
Spodní pár bojeschopných čepelí oproti tomu stáhl tak dozadu, jak jen mohl.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, tělocvična

Počkal jsem, dokud nebyl dostatečně blízko a pak se vrhl na zem, abych se vyhnul jeho hornímu páru končetin. Mečem jsem se kryl proti případnému útoku dolních, či přesunu horních končetin.
Nohou jsem vyrazil a podrazil mu nohy. Využil jsem toho, že jeho výpočetní kapacita byla zatížena vyrovnáváním stability a toho že ji ještě nenabral a uchopil ho Silou a přehodil přes sebe, následně se raději odvalil, kdyby přesto chtěl spadnout na mě.
Jakmile jsem se z pod něho dostal, vyskočil jsem na nohy a zaútočil na něj zhora.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, tělocvična

Droid se při tvém zalehnutí pokusil provést sek dolním párem, nicméně se zpozdil zhruba o pět vteřin, než by bylo potřeba a útok dokončil setrvačností až ve chvíli, kdy řešil problémy se stabilitou.
Při pádu to v jeho zadní části několikrát kovově křuplo.
To už jsi ale zaútočil shora.
Droidova pravá horní a levá dolní čepel výpad zablokovaly, spíše náhodou, protože výpočetní kapacita řešila nové a nenadálé úkoly spojené s tím, co a jak ve stroji křuplo - a s opětovným získáváním rovnováhy.
Při tomto manévru se tě droid snažil zatlačit dozadu, zatím pouze přetlačováním zmíněnými čepelemi, zatímco opět zkoordinovával zbývající končetiny.
Souběžně s tím to vypadalo, že část zesíleného plátování nevydržela náraz Silou a odpadla. To by samo o sobě bylo více než podezřelé a vzbuzovalo podezření na pěknou fušeřinu. Jenomže místo toho, aby pláty padly na zem vedeny gravitační silou, ukázalo se, že z nich vyklouzly čtyři nožičky a jeden pár klepítek. Tedy - měly. Jeden "krabí droid" přišel díky urychlení svého "vypuštění" o polovinu končetin (a všech na levé straně), takže nebyl schopný pohybu. Jeho parťák sice dopadl o něco lépe, chyběla mu jen jedna pravá nožička, ale působilo mu to potíže s koordinací končetin a vyhlížel vcelku dezorientovaně a víceméně symbolicky se začal courat tvým směrem.
Droid se zatím obnovil do bojového módu a zatímco se ti snažil svou předchozí kombinací i nadále blokovat čepel, levou horní provedl výpad proti tvému rameni.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“