Povstáni temnoty část první: začátek

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Garon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 6
Registrován: 01.12.2009 16:40:10

Povstáni temnoty část první: začátek

Příspěvek od Garon »

Za chyby se velice omouvám. Jinač poznáte moji oblíbenou postavu?

„Kde je?“ zeptala se mladá žena s blonďatými vlasy a podívala se na holohlavého muže.
„Do toho ti nic není Mayo,“ zavrčel naštvaně holohlavý muž který musel mít víc jak dvacet.
„Ale no tak Aleku, já bych si s ním chtěla promluvit, tak mně aspoň za nim doveď“ prosila Maya, která byla o tři roky mladší.
„Tak dobře, ale nebude rád. Pojď půjdeme k hájence tam určitě bude,“ řekl Alek a oba z Enklávy zamířili k hájence. Chvíli nějakou dobu šli. Bylo krásně slunce svítilo, květiny rostly a byl všude klid. Jediný co to rušilo byli útoky divokých zvířat.
„Takhle ne. Máš meditovat, navíc jsem tu já,“ uslyšeli oba hlas. Hlas který jím byl celkem známí.
„Ale to nejde je to těžké,“ ozval se ženský hlas. Oba se blížili k místu odkud se hlasy ozývali.
„Máš se naučit používat Bitevní meditaci Bastilo, ale jsi netrpělivá,“ řekl ten stejný mužský hlas. Alek už byl blízko.
„Hej Revane, nepoučuj ty jsi taky dost netrpělivý,“ křikl posměšně na něj Alek. Revan se podíval na Mayu a Aleka.
„Bože ještě další Jediové a pak další a bude po klidu,“ zavrčel Revan. Revan byl stejně starý jako Alek a měl krátké hnědé vlasy.
„Tak co vy dvě hrdličky zase spolu?“ zeptal se Alek.
„Nech si toho,“ řekla Bastila a šla pryč.
„Copak nevíš že Jediové se nesmějí zamilovat nebo spíš by neměli pocítit lásku,“ řekla Maya a dívala se naštvaně na Revana.
„Jo jasně, jenže láska a vášeň je podle mě úplně něco jiného. Navíc neměla bys být u mistra Kavara?“ zeptal se Revan.
„No jo já už musím jít,“ odpověděla Maya a odešla. Revan se za ní koukal.
„Hm ta má co mluvit o lásce. Ona sama je do tebe zamilovaná,“ řekl Alek a podíval se na Revana „je ti něco?“
„Ano dnes jsem prošel kolem těch starých ruin a pocítil jsem něco divného, něco zkaženého,“ odpověděl Revan.
„Fakt já nic nepocítil,“ řekl a zamračil se Alek.
„Asi se mně něco zdálo. No nic vrátíme se do Enklavy,“ řekl Revan a oba zamířili zpět do Enklavy.

„Ne nemůžeme vám pomoci kapitáne karate,“ poznamenal Vrook a podíval se na Karatha.
„Republika je v nebezpečí. Proč nám nechcete pomoci?“ zeptal se Karath.
„CO ti vám na to mám odpovědět? Prostě to nejde. Mandaloriané nejsou natolik nebezpeční,“ odpověděl Vandar.
„TO si děláte srandu ne? Oni jsou nebezpeční chovají se jak zvířata a hlavně vraždí a ničí,“ Karath se cítil dotčeně oni prostě na Republiku kašlali, říkají si ochránci míru a teď nic.
„Zatím počkáme. Nemůžeme s tím nic dělat. Zatím jděte,“ řekl Zhar a Karath chtěl ještě něco říct nakonec si to rozmyslel a odešel.

„Tak co teď. Admirále Karathe Jediové nesouhlasí a bez nich nemáme šanci, tuto válku vyhrát. Co bude dál?“ zeptal se voják.
„Jakou válku?“ zeptal se kdo si. Vojáci se otočili a uviděli dva mladý Jedie.
„Mandaloriané zaútočili na Republiku. Bohužel, vy nechcete pomoci,“ odpověděl mladému Jediovy, Karath.
„Proč by nechtěli pomoci….. jdeme Aleku. Pokusím se Radu přesvědčit,“ poznamenal Revan a šel. Karath se díval na záda mladého Jedie a jestli on souhlasí mohli by někteří jediové souhlasit taky.

„Hele mladý Padawane. Nemůžeme tam jít. Jsme ochránci míru ne válečnici,“ řekl Vandar.
„Já souhlasím s Revanem,“ řekl Kavar a všichni přítomní se na něj podívali.
„Uvědomuješ si, že je to nebezpečný? Nemůžeme Padawany a ani ostatní poslat do války. Navíc je za tím víc “ poznamenal Vandar.
„S tím souhlasím mistře Vandare a proto to chci zničit,“ řekl Revanchista.
„To nemůžeme povolit chlapče. Uvědom si, že by tvůj zásah mohl dopadnout špatně. Rad Jedi tohle prostě nepřipustí,“ řekl Vrook.
„Nemusíte souhlasit, ale já půjdu pomoci Republice. Jakýkoliv Jedi, který se k nám připojí bude vítaný a ostatní ať se tady klidně třesou strachy,“ zavrčel naštvaně Revan a odešel společně s Alekem.

Na druhý den, šel Revan a Alek k dalším Padawanům je přesvědčit.
„To není dobré. Revan je v nebezpečí. Od sebe samého. Bastilo, nesmíš jít s ním. Už teď získal na svoji stranu spoustu Padawanů,“ řekl Zhar.
„Kde je mistr Kavar?“ zeptala se Bastila
„Kavar se chystá s Revanem pryč,“ ozval se smutně Vrook.
„K Revanovi se připojila i Maya. To jsem čekal když to udělal její mistr,“ poznamenal Vrook.
„Moc nás tu asi nebude. Spousta Padawanů se připojuje k Revanovi a Alekovi,“ ozval se Vandar. Bastila si povzdechla a šla pryč.
„Co ty Bastilo nepřipojíš se k nám?“ zeptala se Maya.
„Ne nepřipojím,“ odpověděla Bastila.
„Ale no tak Bitevní meditace by se nám určitě hodila. Proč nechceš jít s námi?“ přesvědčovala Maya.
„Protože to nemá smysl. Rada to zakázala,“ odpověděla Bastila.
„Revan měl pravdu s tebou to nemá cenu. Budeme muset bojovat bez tebe, ale díky tobě bychom rychle zvítězili, ale co aspoň stravím nějaký čas s Revanem,“ usmála se Maya a odešla.

„Ravene měl jsi pravdu nepřipojí se,“ řekl Maya a podívala se na Revana. Revan už na sobě neměl svůj obyčejný oblečení, ale jiný bylo takový černý. Revan se otočil a podíval se na Mayu.
„Čas míru skončil. Bastila a podobní hlupáci zapomněli že lidem máme pomáhat. Když oni nebudou bojovat tak já jo. Jsem rád, že ses k nám připojila Mayo a není pojď. Karath poslal pro více lodí. Kavar bude určitě generál, takže jeho budeme poslouchat,“ usmál se Revan. Oba šli do hangáru. Spousta Jediů nastupovala do lodi. Každý se připravoval na boj. Alek, Karath a Kavar tam na ně čekali.
„Bastila se zřejmě nepřipojila,“ řekl Kavar a podíval se na Mayu, která jen přikývla.
„Tak jdeme mistře Jedi,“ řekl Karath a všichni nastoupili do lodi.

„Hm tak a jsme na Leviatanu,“ usmál se Karath.
„Hm pěkná loď,“ poznamenal Alek. Revan, Kavar, Alek, Maya a Saul zamířili do řídící místnosti.
„Co se děje?“ zeptal se Karath.
„Přichází odezva od křižníku máme tma letět?“ zeptal se jeden voják.
„Leťte,“ přikázal Revan a Karath se na něj s podivným výrazem podíval, ale nakonec přikývl.
„Už jste bojoval s Mandaloriány před tím, že Saule?“ zeptal se Revan a Saul přikývl.
„Dobře tak už vyté co od nich čekat, že?“ zeptal se Revan.
„No to asi jo, ale. Oni mají celkem dobrého vůdce Mandalora,“ odpověděl Saul.
„To nemusí být ta špatný,“ poznamenal Revan. Karath se na něj chvíli díval byl opravdu divný navíc vypadal, že se do bitvy celkem těší.

„Palte, do háje nebo nás zničí!“ rozkázal Saul. Zaútočil na ně křižník Mandalorianů.
„Mistře Kavare co bude dal?“ zeptal se Saul.
„To nevím do háje,“ odpověděl Kavar.
„Rychle zavolejte pomoc,“ řekla Maya.
„Pomoc je moc daleko a kde je váš přítel?!“ zavrčel naštvaně Karath.
„Pane na radaru se objevili další lodě Republiky,“ ozval se jeden z pilotů.
„CO? Jak je to možné vždyť nejbližší lodě mají být od nás par hodin daleko,“ řekl překvapeně Karath.
„Cítil jsem blízko nepřítele, proto jsem je zavolal. Chvíli před tím než jsme skočili do hyperprostoru a navedl jsem je kam mají letět,“ ozvalo se chladně. Karath se otočil a podíval se na Revana.
„Pane nepřátelská loď je zničená. Ovšem i my máme své problémy,“ ozval se pilot.
„Všechno ještě spravíme,“ řekl Karath a podíval se na Revana.



část druhá Temnota

„Udělejte to hned,“ ozvalo se chladně.
„Generále Revane a generále Aleku máme problém. Objevilo se mnohem víc lodí Mandaloranů,“ řekl jeden s pilotů.
„Připravte stíhače, ať zaútočí než dorazí Maya se svým vojskem, jsme tak blízko cítím sílu Malachoru V,“ řekl Revan a podíval se na Aleka. Revan se nasadil zpět masku. Od doby co opustili akademii uběhla nějaká ta doba. Revan na jedné planetě našel masku, mrtvé ženy a navíc se ho ještě před tím pokoušel zastavit mistr Vrook a další jediové a Kavar je opustil. Maya se stala generálem jedné flotili. Zrovna dnes měli potíže s dvěma nepřátelskýma loďmi Mandalorianů a zasáhli jejich systemy. Bohužel, Mandalorainé pořád útočí a Alek jen doufá, že zemřou rychle.
„Pane Mandaloriané se nám nalodili na loď,“ ozval se jeden z vojáků.“
„Zatraceně zabijte ty zvířata!“ rozkázal Saul. Bylo slyšet střílení blasterů. Mandaloriané se blížili k můstku. Revan aktivoval s Alekem světelný meče a čekali. Dvěře se otevřeli a dovnitř vnikl první Mandalorian. Vojáci po nich i hned začali střílet a Mandaloriane k nim hodili granaty. Revan zaútočil na jednoho s Mandalorianů. Ten Mandalorian si ani neuvědomoval fakt že na něj někdo útočí skončil bez hlavy.

„Už tam skoro jsme generále Mayo,“ ozvalo se byl to Bao-Dur. Maya okamžitě vystartovala k můstku. A pak to zahledla Revanova loď byla poškozená a nepřítel na něj střílel.
„PALTE! Revana nesmíme ztratit,“ řekl Maya a její loď začala po té Mandalorianské střílet. Tohle Mandaloriani nečekali. Jejich loď brzy vybouchla a další dvě zaútočili na loď Mayi. Ale jak Maya zamýšlela vzala sebou další tři lodě. Brzy byli křižnici Mandalorianů zničeny.
„Chci ihned letět k Revanovi!“ rozkázala Maya a vojáci jí připravili malou loď.

Uběhlo pár hodin a Revan a Alek byli připraveni zase letět směr k Malachoru V Brzo tam dorazili.
„Revane je to tam nebezpečný! Neměl bys tam chodit sám,“ poznamenala neklidně Maya.
„Neměla by ses bát. Nejde sám beru Aleka a pár dalších Jediů,“ usmál se Revan zrovna teď na sobě masku neměl.
„No nic Mayo. Chystají se napadnout Onderon. Zjistil jsem si to. My se vrátíme ale ty leť ze svým vojskem k Onderonu,“ přikázal Revan a nasadil si masku.
„Ano Revane,“ řekla Maya a šla pryč. Revanš e za ní ještě koukal měl s toho divný pocit.

Uběhli čtyři roky od doby co Revan se svým vojskem zmizel. Maya tu zůstala aby bánila Onderon a Dxun. Boje tu byli velice kruté, ale vyhrávali. Republika dávala na zadek Mandalorianům na všech frontách.
„Paní nastupte si do lodi odlétáme,“ ozval se jeden voják.
„Proč?“ zeptala se Maya.
„Příkaz o Revana. Mandaloriané se chystají napadnout Malachit V. Revan tam na vás bude čekat,“ řekl voják a Maya vytřeštila oči. Revan a jeho vojsko byli zpět.

„Revane. Tak ses vrátil,“ zeptala se Maya a ani si nevšímala že se to tu vše změnilo.
„Uthare leť na Korriban později se tam zastavím,“ řekl chladně Revan a podíval se na starého jedie.
„Ano můj mistře,“ řekl Uthar a podíval se na Mayu pohrdavě a letěl pryč.
„Chceš být u svého vojska. Dole začal útok tak se k ním připoj,“ řekl Revan a Maya se zklamaně na něj dívala. Choval se chladně.
Maya tady letěla na planetu aniž by tušila, že Revan má své plány.
„Můj mistře. Kdy začneme hledat Starforge?“ zeptal se Alek, ale už to nebyl Alek.
„To nevím Malaku. Nejdřív se budeme muset postarat o ty slabochy dole,“ odpověděl chladně Revan.
„Můj pane Maya není tak slabá,“ řekl Malak.
„Ty mi budeš odporovat?“ zeptal se chladně Revan a Malak se začal chytat za krk, připadalo mu to jako by ho někdo dusil. Ačkoliv se snažil se nějak bránit nešlo to.
„Můj….pane….prosím….ona….se …. K nám….připojí,“ prosil Malak a Revan ho pustil.
„Dobře jestli o přežije ať přijde sem,“ zasmál se Revan.
„Jinač začněte zničte tu planetu, já letím k tomu křižníku,“ zavrčel Revan a šel pryč.

Mladý Jedi se opravdu snažil a vyhrávali. Nastoupil do lodi a jeho generál Maya nastoupila někam jinam. Chtěl se vrátit tak moc na akademii. Když najednou se něcos talo letěli, ale něco se stalo. Uslyšel výbuch…….

Maya viděla co se stalo. Viděla ten výbuch. Výbuch který její vojáky rozprášil. Revan provedl něco zlého. Maya letěla na jeho mateřskou loď.

„Revane. Porazil jsi mně. Co víc chceš,“ řekl unaveně Mandalor.
„Tvoji smrt, řekl Revan a zaútočil na Mandalora. Mandalor byl ovšem zraněný a prosti Revanovým útokům neměl šanci. Nakonec Mandalor padl před Revanem.
„Tak to ukonči,“ řekl Mandalor a pak uslyšel chladný smích a pak již cítil že něco vysává jeho život.

„Proč jsi to udělal Revane?“ zeptala se naštvaně Maya.
„Byli slabí a ty teď taky slábneš Mayo. Ale když se připojíš k nám můžeš získat to co ztrácíš,“ usmál se Revan. Revan si sundal masku když uviděl Mayu.
„Jak to myslíš?“ zeptala se Maya.
„Já jsem teď Sith. Já si musím podrobit galaxii před horším nepřítel. Já svoje Impérium sjednotím a zničím skutečnou hrozbu a teď je na tobě zda půjdeš se mnou dál. Nebo se vrátíš k těm zbabělcům,“ opověděl Revan, ale to už Maya nevydržela a vytáhla světelný meč. Jenže Revan jí odčerpal pomocí síly energii.
„Jak jsi mohl zabít tolik lidí Revane?“ zeptala se Maya a snažila se držet na nohou. Revan jí hodil pomocí síly na stěnu a držel jí tam. Maya upustila svůj meč. Revan se k ní přiblížil. Byl dost blízko viděla jeho zlé oči. Pak jí Revan políbil. Maya byla překvapena. Tolik s ním chtěla být, ale teď už ne. Nenáviděla ho chtěla ho zabít, ale už proti němu neměla šanci. Revan jí pustil.
„Jdi a přilni k životu. Oni tě vykážou Mayo. Budeš Jedi Exile, ale jdi a až jednou se budeš chtít vrátit dám ti tu možnost,“ řekl Revan a Maya odcházela zraněna a nešťastná a uvnitř sebe prádná.

Jak Revan předpověděl tak se stalo. Rada jí udělila titul Jedi Exile a odevzdala svůj světelný meč. Nevěděla jaká budoucnost jí čeká. Nevěděla, že Revanovi způsobí Rada vymazání osobnosti a paměti, že se z něj stane někdo jiný a že bude muset bojovat proti bývalému příteli Alekovi teď již Malakovi. Nevěděla že bude bojovat s mladým Jeidem, který se později bude jmenovat Nihilus a už vůbec netušila, že bude muset bojovat proti Kreie a že se ve vnějších okrajích zase setká tváři v tvář Revanovi.

KONEC

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“