Shisco - první mise: Bratři

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Copak tomu Kel-Dorovi dočista straší ve věži?
Protočil jsem rukojeť světelného meče mezi prsty a couvnul směrem k Aidanovi, kde jsem po jeho boku zakotvil v postoji Jedi Ready typickém pro Ataru, naproti Rishovi, který rovněž zaujal postoj čtvrté formy, ale agresivnější, mířící dopředu.
"Aerys s sebou Liri nevzal, vetřela se nám na loď, aniž bychom si toho všimli, a nevěděli jsme o ní až do chvíle, kdy už jsme byli v hyperprostoru. A teď vypneme ty světelné meče a všichni se uklidníme, jo?" řekl jsem, svůj vlastní meč však stále svíraje bzučící v rukou.
Je dost zvrácené někoho vinit za to, že chtěl umřít, aby ochránil ostatní, a nazývat ho proto zlým.
"Jsme Jediové, chovejme se tak! Copak nemá Republika dost nepřátel na to, abychom se řezali mezi sebou?" dodal jsem a doufal, že to zabere a Rish odloží zbraň.
"Nechci s vámi bojovat, mistře Zalku, ale jestli na Aidana zaútočíte, budu ho bránit."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Nepleť se do toho. Ty nevíš co to je. Zametat po něm. Jít za ním po cestě, která je posetá mrtvolami a uklízet ji.
Rish a Aidanem si hleděli přímo do očí, tebe si relativně nevšímali, chtěli si to vyřešit sami.
Možná má pravdu.. uklouzne nám meč a loď se v hyperprostoru roztrhne. Co ty na to?
Řekl s unaveně usměvavým výrazem Aidan.
Tak na tři? Jedna.
Řekl nejistě Rish.
Dva.
Pokračoval Aidan.
Tři.
Ani jeden z nich se nepohl.
Tak ještě jednou?
Zeptal se Rish a Aidan souhlasně zakýval hlavou.
Jedna... dva... tři.
Tentokrát se pohnuli, ale během vteřiny se vrátili do původních postavení.
Prostě je schováme.
Řekl Rish a nyní konečně deaktivovali svoje meče a vrátili je na jejich msta an opascích.
To co jsme prožili, to dobré, ale i to peklo co se z toho stalo už nic nevrátí.
Na tohle Aidan jenom přikývl a Rish udělal krok k němu.
Slibovali jsme, že proti sobě nepozvedneme meče. Garrran to porušil... a já nejsem jako on.
Rish udělal další krok a pak další, nyní byli jen kousek od sebe.
Snad mě nechceš obejmout.
Zasmál se Aidan.
Ne.
Nyní jsi viděl, jak Rishova pěst vyletěla a udeřila Aidana do tváře.
Jsme si kvit... tak to neposer, já ti další šanci už nedám.
Všiml sis, že ve dveřích stál mistr Gatario.
Díval se na vás a nic neříkal.
Rish si sedl do křesla a Aidan na stůl vedle kamenů. Všichni se na sebe jen dívali.
Je vzhůru.
Řekl smutně tvůj mistr a zase odešel.
Oba dva se na sebe podívali a pak jim pohledy sklesly k zemi.
Přišla horší věc, než která se mezi nimi stala před několika okamžiky. Museli říct Liri, že už s nimi Aerys není.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Jedna...
Přikrčil jsem se v kolenou, abych měl stabilnější postoj.
Dva...
Sevřel jsem meč pevně v dlani, zakroužil jím v zápěstí a připravil se na střet.
Tři...
Rish vyrazil kupředu, Aidan udělal rázný krok dopředu v juyovém agresivním postavení s mečem drženým obouruč špičkou kupředu, přímo na bodnutí, já se stočil do strany s tím, že seknu Rishe do boku, jakmile zaútočí čelně na Aidana, a...
A nic se nestalo. To, v co jsem doufal, se nakonec vyplnilo, velevážení mistři Jedi dostali rozum, sklonili své zbraně a dvě modré záře pohasly. Pak jsem i já deaktivoval svůj meč a pověsil jej zpět na jeho místo na opasek.
Když jsem si však myslel, že už se uklidnili, následně mi Rish svým úderem pěstí vedeným proti Aidanovi dokázal, že jsem se spletl.
Následně můj pohled sjel na mého mistra, který stál ve dveřích a němě propaloval oba další Jedie pohledem, aby nám následně sdělil pouhými dvěma slovy, co je potřeba udělat, aniž by to přímo řekl.
Je vzhůru.
V těch dvou krátkých slovech byla taková tíha, že šlo dokonce i v Síle cítit, jak atmosféra v místnosti ještě zhoustla.
Kdyby jí to měli říct tihle dva... Po tom, co teď Rish předvedl a po tom. čím vším si Aidan musel projít? Ne, to nebude dobrej nápad.
"Já to udělám," vydechnul jsem a sjel pohledem z mistra na Aidana s Rishem. "Řeknu jí to já. Myslím, že ode mě to vezme nejlíp."
Nečekal jsem na odpověď a šel na ošetřovnu za Liri, doufaje, že takovouhle zprávu vydrží.
Mistryně Coris, Aerys Síležel... Ne, to je blbost, připravoval jsem si v duchu, když jsem stál před zavřenými dveřmi a odhodlával se, otíraje si spocené dlaně o tuniku.
Nemyslet, teď! přikázal jsem si a uhodil rukou do tlačítka, načež se dveře otevřely a já vešel dovnitř.
"Mistryně Coris, já... Musím vám něco říct," začal jsem, poté co jsem si k ní sednul na postel a chytil ji za ruku. Těžko, těžko mi ta slova šla přes rty.
"Aerys... Aerys už se s námi nevrátil."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Liri seděla na posteli přikrytá termodekou.
Ani se na tebe nepodívala, v momentě, kdy jsi řekl, že se Aerys nevrátil jen zakývala hlavou, pak jí hlava klesla a tmavě modré vlasy jí zakryly obličej.
Pár vteřin panovalo hrobové ticho, než jsi slyšel a viděl, jak na termodeku kapou slzy. Než jsi něco stačil udělat, pocítil jsi něco v ruce, kterou jsi ji držel.
V momentě se ti napnuly všechny šlachy a prsty se začaly obracet. Ikdyž to trvalo jen necelé tři vteřiny dost to bolelo. Liri se ti vyškubla a v tom momentě to přestalo.
..p...promiň...
Zašeptala položila si ruce na břicho.
Věděla jsem to... ale... prostě uvěřit tomu je...
Zvedla hlavu a její zelenomodré oči se střetly s těma tvýma.
Co se stalo, nepamatuju si skoro nic od doby co jsem Aeryse...
Nová várka slz hlásila příchod.
..vyřadila a chci slyšet všechno.. i to co nechci.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Když jsem uviděl Lirinu tvář, Lirinu zlomenou, plačící tvář, i mé útroby sevřely ostnaté pařáty smutku.
"Když nám Aerys přikázal, abychom opustili stanici a... nechali ho tam. Chtěl jsem ho s Aidanem odtáhnout, ale... on nás nenechal."
Slova mi vázla v hrdle, mluvit bylo čím dál tím těžší. Vybavily se mi okamžiky před misí, kdy jsem Liri sliboval, že to zvládneme a na téhle misi nikdo z nás neumře...
Sevřel jsem ruku v pěst, až mi zbělaly klouby, a zaryl jsem nehty do dlaně, abych se donutil mluvit aspoň trochu souvisle, přestože to, jak se mi do ní zapřela Liri, pomohlo víc.
"Když jsme bojovali s Arthosem, těžce ho zranil... Probodnul ho světelným mečem. Táhli jsme ho k východu, pak zabouchnul vzduchotěsná vrata a..."
Další hluboký nádech. Otřel jsem rukávem tuniky ledovou krůpěj potu stékající mi po čele.
"A řekl nám, že až se Arthos prořeže skrz, tak ho zdrží, aby nemohl zneškodnit nálož... Jedna z posledních věcí, které mi řekl, je že vám mám vyřídit, že jeho poslední myšlenka... patřila vám..."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Už nic neříkala.
Lehla si,řetočila se na bok zády k tobě a mlčela.
Možná jsem se měla řídit rozumem, když jsem poznala Aidana, ale když přišel i Aerys už to nešlo. Možná jsem...
Řekla po chvíli smutně.
Zavolej Rishe a zůstaň s Aidanem. Neměl by být sám.
Pokračovala za pár vteřin na jiné téma a zároveň tě posílala pryč.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

"Ano, mistryně Coris."
Řídit se rozumem, pomyslel jsem na její slova, zatímco jsem se zvedal. Nijak jsem je nekomentoval, tohle mi nepřísluší. Tohle je čistě její věc a nic mi do toho vlastně nebylo.
Se spěšným zdvořilostním ukloněním hlavy jsem při odchodu projevil mistryni Jedi respekt, přestože byla otočená na druhou stranu. Zvyk. A mistryně Coris si ho rozhodně zaslouží.
Vzala to dobře... napadlo mne. Ne, nedá se říct dobře... Vzala to lépe, než jsem čekal. Musí mít obrovskou vnitřní disciplínu... Kdyby se něco stalo s Hayasan, tak přestože jsme oba souhlasili, že do toho nebudeme plést city, vzalo by mě to asi ještě víc...
Zavřel jsem za sebou dveře a zamířil zpět za Aidanem a Rishem.
"Mistře Zalku, mistryně Coris si s vámi přeje mluvit," řekl jsem směrem ke Kel-Dorovi a když odešel, posadil jsem se vedle Aidana, aniž bych cokoliv říkal. Jen jsem se na něho díval, slov už bylo přespříliš a takhle to bude lepší.

__________________
To, co jsem psal předtím o Sylkaně, beru zpátky. Pokud je 3960 BBY, tak ji ještě ani neznal...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Došel jsi do místnosti pro Rishe. Zrovna nepořádali čajový dýchánek, ale ani se nemlátili.
Stáli uprostřed místnosti. Možná až moc blízko u sebe, jen pár centimetrů.
Oba se na tebe podívali, se zájem a čekali na to co řekneš, ikdyž u Rishe jsi to moc nemohl poznat.
Když jsi oslovil Rishe, Aidan sevřel rty a trošku ustoupil. Až teď sis všiml, že ho Rish drží za rameno.
Podívali se na sebe. Rish kývl, Aidan kývl, Rish ho pustil a odešel z místnosti.
Aidan se přesunul do křesla. Odněkud vyhrabal tričko s vestou, normální kalhoty, jediné co si nechal stejné byly asi boty.
Řekla ti to?
Zeptal se po chvíli. Díval se někam před sebe, do země a držel si kamenný výraz.
Řekla ti, že nejenom že jsem způsobil smrt vlastního bratra, způsobil jsem smrt dalšího otce? A to se ten prcek ani nenarodil. Aerys to nevěděl. Jenom já. Rish se to dozvěděl před chvílí. Prostě... všechno... úplně všechno na čem mi kdy záleželo jsem posral.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

"Nevím sice, co myslíš, Aidane, ale asi neřekla."
Nechápavě jsem se na něho podíval, zatímco se začal převlíkat.
"A co mi vlastně měla říct?" zeptal jsem se, avšak zbytečně, protože než jsem svou otázku vůbec dořeknul, začal mluvit.
A do prdele, to mi jako chceš říct, že... Aerys byl otcem? Chudáček Liri... Proč letěla mermomocí s námi v tomhle stavu? Vždyť je to šílenství, mohla potratit, kdyby se jí něco stalo...
"Aidane, nedávej si to za vinu, nemůžeš za to... Zjebali jsme to, ale je to jen řada nešťastných okolností. Kdyby Liri zůstala na Dantooine, kdyby Aerysovi nehráblo a nesnažil se mě zabít, kdybych já byl lepší bojovník se světelným mečem, kdyby se mistr Sas vůbec nenechal chytit..."
Hluboce jsem vydechl a zase se nadechl, pak jsem naprázdno polknul a otřel si zpocené dlaně o tuniku.
"Nikdo z nás se z toho nemůže obviňovat sám, navíc misi jsme splnili..."
Nádech, výdech... Musel jsem si přivolat na pomoc Sílu a upokojit svou zmatenou mysl jediskou uklidňovací technikou.
"Měl jsem Aeryse rád už jenom za těch pár desítek hodin, co jsem ho znal... A myslím, že by nechtěl, abychom se kvůli němu trápili."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Aidan poslouchal, viděl jsi kamenný výraz, ale v očích se mu zrcadlilo jisté opovržení.
Vstal ze židle a udělal pár kroků.
Kdyby. Kdyby, kdyby, kdyby....
Několikrát změnil směr, otáčel se.
Pak se na tebe podíval a spaloval tě pohledem plným zloby. O pár vteřin později se ale usmál a opřel se o stůl.
Takže poslouchej. Vinu neseme my. Pětice, to my jsme si dali za úkol Arthana zabít. Neuspěli jsme, čekali jsme moc dlouho. Bláhová víra, že se mistr jedi nenechá zlákat temnou stranou. Byl pro nás jako vzor. A když to přišlo... už to nešlo zastavit. Dělal nám ze života peklo a pak to přišlo. Malachor. Garran s Arthanem bojovali a Garran vyhrál, usekl mu prostřední tři prsty na pravé ruce a vzal si jeho starý sithský meč jako trofej a doufal že tam umře. Ale ne.
Chvíli oddechoval. Snažil se naslinit si rty, které měl popraskané a suché.
Dost historie. To tvoje kdyby. Kdyby ho Garran zabil. Kdyby mě po Malachoru nenašel polomrtvého. Nic jsme neposrali. Byl lepší. Kdyby Liri neletěla tak už tady spolu nemluvíme. To kvůli ní vydržel Aerys tak dlouho. Rish se udržel proti Arthanovi a já ti pomohl, když.. Aerys... jemu nehráblo. Arthos má dost účinných sraček, který ti rychle vymyjou mozek a tu protilátku jsem rozbil já. Ty ani nevíš co nám udělal, byli jsme jako utržení ze řetězu. Bylo nám jedno koho zabijeme, co uděláme...
Viděl jsi, jak se téměř ztrácí ve vzpomínkách, do očí se mu draly slzy, ale pořád se mu dařilo je zadržet.
Arthos je zvíře. Dostal se k našemu holocronu a naučil se spoustu toho, co skrývá. Není nezničitelný ale je lepší než my. Jsi padawan, já a Aerys byli rytíři jedi, Liri taky, Rish a Gatario jsou mistři, ale to je jenom název. Vždyť... můžeš mít sebelepšího učitele a záleží jen na tobě jestli se to naučiš nebo ne. Neměli jsme utíkat. Proti nám třem by neměl šanci. Sice jsme se drželi v šachu, ale ty. Vyšlo by to, dokázal bys ho zabít a tím myslím zabít. Zločinci se zavíraj, zvířata se utrácej a Arthos a jakejkoli hajzl co ti, nebo někomu na kom ti záleží něco udělá je zvíře. Ty kecy o tom, že budeš stejný jako on. To je blbost. Zabít zmrda je služba galaxii, nechat ho žít je odklad než začne řádit znovu.
Aidan u skoro šeptal, jeho maska padala a bolest, kterou cítil jsi dokázal vnímat aniž by ses soustředil, nebo na něj díval.
Kdyby.... kdyby Aerys neumřel, bylo by nám všem líp. Kdyby se Rish nemusel bál o Liri že potratí, mimochodem to už se skoro stalo, když ji sem přinesl byl bych šťastnější. Ale kdyby není, je jenom to.
Udělal pár kroků ke dveřím.
Jdu si lehnout. Až se Rish vrátí, bude trošku divnej, ale to je normální... žít se mnou je těžký.
Pak se usmál a zmizel za rohem.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Sedl jsem si a poslouchal Aidana, když mluvil a odhaloval mi tak věci, o kterých jsem neměl doposud ponětí.
Asi máš pravdu, historie už bylo víc než dost... projelo mi myšlenkami. A já jsem měl být lepší, vždyť jsem ho mohl zabít, měl jsem tu možnost...
Seru na to! Normálně na to seru, tohle obviňování sebe samotného i všeho okolo nikam nevede. Aerysovi to život nevrátí, Liri to nevrátí lásku a tomu malému to nevrátí tátu...

"Máš pravdu, Aidane..." vydechnul jsem rezignovaně a sledoval jsem, jak se Aidan mění z plamenného řečníka na šeptajícího zlomeného muže, kterému dělá chvílemi problém se orientovat v proudu svých vlastních vzpomínek, podobně jako mně, když jsem vyprávěl Liri, co se stalo na stanici...
"Dobře se vyspi, pokud se to dá říct," dodal jsem ještě, než se Aidan vytratil někam do chodbiček lodi.
Jak se asi daří mému mistrovi? napadlo mě následně a rozhodnul jsem se, že jej vyhledám a budu s ním, i kdybychom tam měli jenom tak sedět, koukat jeden na druhého a nic neříkat.
Furt je to lepší než se neustále drtit tím, co se stalo... Aerys by to nechtěl. Meditace s mistrem udělá všechno jasnější, uklidní mě... Možná si dáme pár panáků... Na Aeryse...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Vyrazil jsi do kokpitu za mistrem, ale cestu ti zastoupil Rish. Chvilku mlčel, ale pak nastavil ruku.
Ten datový čip prosím. Vím, že sis z jedné konzole nahrál dvě složky.
Řekl a ty sis všiml, že má pověšenou ruku v pravém úhlu na nějakém černém obvazu, takže mu splýval se zbytkem oděvu.
Bude lepší, když si to vezmu, některý věci... se nemá nikdo dozvědět... prosím....
Dodal ještě a opřel se o stěnu.
Máme strašně času, tak se prospi, já mezitím vymyslím, co řekneme Radě...

_______________________
Vytáhni Gaherise :) plosím
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Jo, chtělo by to panáka... Pořádného panáka něčeho s vysokými procenty alkoholu. Nebo rovnou celou flašku. Doufám, že tady-
Nestihnul jsem ani dokončit myšlenku, když mi cestu zahradil svým mohutným tělem Rish, a nemohl jsem si nevšimnout jeho poněkud zvláštně vypadající ruky.
"Vaše ruka... Co se stalo?"
Že by mu to... Ne. To by neudělala. Nebo udělala? Nedivil bych se, vzhledem k tomu, jakým peklem si právě prošla...
Počkat, čip. Mám mu ho dát? Nemám mu ho dát? Jakého druhu můžou být ta data, která jsem z něho zkopíroval? Jsou věci, o kterých je vážně lepší nic nevědět, na druhou stranu ale vědění je moc, a ta moc může posloužit pro dobrou věc...

"Tak dobře," vydal jsem ze sebe nakonec, načež jsem zašmátral v pouzdře na opasku a vytáhnul malý datový čip, abych ho vtisknul Rishovi do jeho zdravé ruky.
"Neděláte mi to lehké, mistře Zalku, ale i přes to všechno vám věřím... Data jsou vaše, ale ten čip budu chtít zpátky."
Pohlédnul jsem na Rishe, jak se sesunul zády proti stěně.
Že se musím nechat tak snadno ukecat...
"Hodně zdaru," řekl jsem a zamířil za mistrem, abychom si dali panáka a pak šli spát, bez jakéhokoliv dalšího vykládání, které by situaci akorát přitížilo...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Shisco - první mise: Bratři

Příspěvek od Gnost Kohn »

Frachťák

Rish se podíval na svoji ruku.
Jenom staré zranení.
Řekl a vzal si od tebe čip. Pak proletěl pohledem chodbu i její strop a nakonec skončil pohledem na tobě.
Možná ti to lehké nedělám, ale žádné rozhodnutí není lehké....Hm... přemýšlel jsem, co ti poradit. Nějaké moudro, tak to zkusím...Těm, kteří se dali získat dobrovolně, můžeme důvěřovat, ale nikdy těm, kteří byli mocí donuceni nebo lstí získání.... Být tebou na to nezapomínám a doufám, že se ti to někdy bude hodit... Když ti někdo prostě musí věřit... nic to neznamená.
Pak se otočil a vyrazil chodbou pryč. Pobroukával si při tom nějakou písničku, slovům jsi nerozumněl, ale znělo to celkem depresivně.
Mistra jsi našel na sedadle kopilota, jak přikrytý pláštěm pochrupkával. Odhadovaný čas příletu na Alderaan byl pořád ještě něco kolem hodiny.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Frachťák

Už o tom nepřemýšlej, řekl jsem sám sobě v duchu. Udělal jsi správnou věc. A těmhle se věřit dá.
Jistě, prohlásit něco takového chce pořádné přesvědčení, avšak bez ohlednu na to, že tuhle skupinku znám pouhých pár dní, zažil jsem s nimi pořádnou akci. A nic nesblíží lidi - nebo jakékoliv jiné inteligentní bytosti - než potřeba hlídat si navzájem záda.
Jen jsem pokýval hlavou a nechal Rishe odejít. Skrz helmu si začal zpívat. Ještě nikdy jsem neslyšel Kel-Dora zpívat, takže mi to přišlo podivné. Jeho hlas zněl trochu jako kravské bučení a bylo těžko říct, jestli zní tak sklesle proto, že ho zkresluje filtr masky, která Rishovi zabraňuje se udusit, neboť vzduch ze sedmdesáti dvou procent dusíku, dvaceti jedna procent kyslíku a jednoho procenta vzácných plynů je pro Kel-Dory nedýchatelný, nebo jestli to je projev lítosti nad ztrátou přítele.
Vykročil jsem tedy do kokpitu, abych zkontroloval, jak je na tom mistr. Seděl schoulený v pilotním křesle a spal, nebo se aspoň pokoušel spát.
"Mistře, spíte?" oslovil jsem ho polohlasně. Tak, aby mě slyšel, pokud je vzhůru, ale zároveň abych ho nevzbudil, pokud není.
"Beru to jako ano," řekl jsem dokonce ještě tišeji, když se mi v odpověď ozvalo jen jakési zabrumlání ze spaní.
Posadil jsem se vedle něho do sedadla kopilota a přejel očima přístrojovou desku, abych zkontroloval systémy.
Aam že to vlastně letíme? Alderaan... Co na Alderaanu? Myslel jsem, že letíme na Coruscant.
Teprve potom mi docvaklo, že je to kvůli tomu, že musíme někde vysadit Aidana vzhledem k tomu, že je M. I. A. a chce to tak prozatím ponechat.
Přitočil jsem se ke skříňce, v níž měl bezejmenný frachťák bar.
Loď by měla mít jméno. Říká se, že to nosí smůlu, když ho nemá. Vím, je to jenom pověra, ale i tak je to divné...
Otevřel jsem skříňku, zajištěnou proti samovolnému otevření při turbulencích a všemožných jiných otřesech lodi, a podíval se dovnitř.
Tak co tady máme? Tohle? Skoro čistý etanol, fuj, z toho bych se poblil, jenom bych si k tomu čuchnul. Víno? Víno ne, nic neoslavujeme. Hele, medovina. Medovina je fajn. Kolik má procent? Dvacet tři, to je málo.
Aidan na stanici říkal, že přípitek postačí, ale nic levného. Události se vyvinuly o poznání jinak, ale... Ryboreanský gax? Jedna sklenička stojí tři sta kreditů a tady je rovnou celá flaška.
"Mistře?" řekl jsem již o poznání hlasitěji, zatímco jsem vzal flašku gaxu a nalil namodralou tekutinu do dvou panáků.
"Na Aeryse Dorna," pronesl jsem přípitek podávaje Zabrakovi druhého panáka.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“